MOBIL.sk MOBIL.sk

Test iPhonu 6S pred a po výmene baterky. Vyplatí sa využiť zvýhodnenú ponuku na výmenu batérie?
zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com

Test iPhonu 6S pred a po výmene baterky. Vyplatí sa využiť zvýhodnenú ponuku na výmenu batérie?

V zaujímavom videu vedľa seba vidíme ten istý iPhone 6S pred a po výmene batérie. Výsledok je až prekvapivo veľký!

Koncom minulého roka sa na spoločnosť Apple zvalila vlna kritiky od fanúšikov. Zistilo sa totiž, že cielene spomaľuje staršie iPhony s opotrebovanou batériou, aby tým zamedzila neočakávaným vypnutiam a ďalším problémom. 

Od toho momentu nám vyšla kalifornská spoločnosť viackrát v ústrety. Do svojho pripravovaného iOS 11.3 vložila funkciu na nastavenie, či chcete priškrtený výkon alebo riziko neočakávaného vypnutia a nájdeme tam tiež informáciu o opotrebovaní vaše batérie. Okrem toho všetkým svojim zákazníkom, ktorí vlastnia iPhone 6 a novší, ponúkne možnosť nechať si vymeniť batériu za zvýhodnenú cenu 30 eur. Táto ponuka platí aj pre Slovensko.

Otázka pre nás všetkých teda je, či sa vyplatí investovať 30 eur a dostať tak celkom novú batériu. Na jednej strane, z finančného hľadiska ide určite o výhodnú ponuku, keďže pôvodná cena za výmenu v oficiálnych obchodoch je trojnásobná. Či sa to ale celé odrazí na výkone sa rozhodol zistiť Bennett Sorbo, ktorý na svojom YouTubovom kanáli zverejnil test výkonu. V ňom porovnáva iPhone 6S, ktorý bol kúpený pred dvomi rokmi a má už dosť opotrebovanú batériu s iPhonom 6S s úplne novou baterkou. Čo je ale zaujímavé je, že ide o ten istý mobil pred a po výmene.

zdroj: youtube.com / Bennett Sorbo

Už od začiatku videa je viditeľný rozdiel v rýchlosti. Test začína otváraním niekoľkých stránok cez Safari a následne prejde na postupné spúšťanie rôznych aplikácií tretích strán. Celý test sa končí Geekbench testom. Rovnaký proces trval pred výmenou 5:45 a po výmene 4:33. Ide o celkom viditeľný rozdiel. Test výkonu Geekbench je ale ešte viditeľnejší. iPhone s opotrebovanou batériou dosiahol 2485 skóre a iPhone s vymenenou batériou 4412. 

Podľa tohto videa to teda vyzerá tak, že výmena batérie za zvýhodnenú cenu je určite dobrá voľba. Okrem toho, že zabránite neočakávaným vypnutiam, by sa vám mal zvýšiť výkon a rýchlosť telefónu. Najviac to zrejme pocítia majitelia iPhonov 6, ktoré sú najstaršie. To potvrdzujú aj užívatelia v komentároch, ktorí si batériu dali vymeniť.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio