MOBIL.sk MOBIL.sk

Umelec vytvoril optickú ilúziu pre všetkých majiteľov iPhone X
zdroj: Robert McGregor / youtube.com

Umelec vytvoril optickú ilúziu pre všetkých majiteľov iPhone X

Švédsky umelec Peter Norrby sa chystá svoj výtvor v podobe aplikácie ponúknuť všetkým majiteľom iPhonov X zadarmo.

Aplikácia využíva rozšírenú realitu za pomoci ARKitu od spoločnosti Apple v kombinácii s pokročilým systémom predných kamier iPhonu X. S jeho pomocou sleduje pohyb a polohu hlavy vzhľadom k obrazovke iPhonu. V reálnom čase tak upravuje obraz videný na displeji smartfónu, čo umožňuje vytvoriť optickú ilúziu hĺbky. Ilúzia vraj vyzerá najlepšie, pokiaľ ju pozorovateľ sleduje iba jedným okom, pričom si to druhé zakryje.

zdroj: Robert McGregor / youtube.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že šéf spoločnosti Apple, Tim Cook, považuje rozšírenú realitu za niečo naozaj výnimočné. Spoločnosť umožnila vývojárom vytvárať aplikácie pre rozšírenú realitu minulý rok a hneď sa stali veľmi obľúbenými. Stále však ide o funkciu, ktorá je relatívne v plienkach a čaká ju ešte veľa zlepšovania.

Ľudia ako Peter Norrby jej však svojou kreativitou vháňajú krv to žíl a odhaľujú možnosti jej využitia v budúcnosti. Umelec aplikáciu s názvom The Parallax View nahral na App Store a bude dostupná pre všatkých používateľov iPhonov X zadarmo. Momentálne sa čaká na schválenie spoločnosťou Apple.

O rôznych hrách a aplikáciách pre rozšírenú realitu sme písali už aj v minulosti. Veľmi obľúbenou je appka IKEA Place, pomocou ktorej si môžete vizuálne zariadiť domácnosť bez toho, aby ste mali k dispozícii reálny nábytok alebo rôzne aplikácie umožňujúce merať vzdialenosti iba pomocou optiky fotoaparátu vášho smartfónu. Pevne veríme, že takýchto projektov bude v App store pribúdať.

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio