MOBIL.sk MOBIL.sk

VIDEO: Tento muž si vyrobil vlastné smart okuliare za 10 dolárov
zdroj: youtube.com / DDelectroTech.com

VIDEO: Tento muž si vyrobil vlastné smart okuliare za 10 dolárov

Inteligentné okuliare sú momentálne poriadne drahé! Pokiaľ po nich túžite a chcete ušetriť, môžete sa pozrieť na návod tohto Inda, ktorý si ich vyrobil za 10 dolárov.

Smart okuliare zatiaľ nie sú medzi ľuďmi tak obľúbené ako smart mobily či hodinky. Spoločnosť Google sa síce už pred niekoľkými rokmi snažila priniesť medzi ľudí svoje vlastné okuliare, avšak o prototyp Google Glass nebol veľký záujem. V októbri minulého roka Google predstavila novú verziu týchto okuliarov s označením Enterprise Edition. Ich cena 1 550 eur však nie je zrovna niečo, čo z nich spraví záležitosť pre bežných ľudí. 

Okrem spoločnosti Google nájdeme na trhu aj ďalšie inteligentné okuliare, ale ich cena, podobne ako pri Google Glass, stúpa do veľkých výšin. To sa nepáčilo Indovi z YouTubového kanálu DDelectroTech, ktorý sa rozhodol vyrobiť si svoje vlastné okuliare. Údajne na to neminul viac než 10 dolárov! Celý proces navyše vysvetľuje vo videu, takže ak by ste si chceli vyrobiť svoje vlastné smart okuliare, stačí sa držať krokov znázornených v jednotlivých záberoch.

zdroj: DDelectroTech.com

Celý obvod okuliarov sa skladá z malého OLED displeja, matičnej dosky Arduino, napájacej batérie, powerbank modulu, Bluetooth modulu a prepínača. Všetky tieto komponenty sa dajú kúpiť na Amazone a vyjdú vás spolu na menej než 10 dolárov. Aby ste ale výrobu hodiniek zvládli, potrebujete mať určité zručnosti s programovaním v Arduino a samozrejme aj v zapíjaní obvodov. Tak čo, trúfate si?

zdroj: youtube.com / DDelectroTech.com
zdroj: youtube.com

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio