Mobil.sk Mobil.sk

TIP: Ako ochrániť batériu mobilu pri nízkych teplotách? Takto!
zdroj: MOBIL.sk

TIP: Ako ochrániť batériu mobilu pri nízkych teplotách? Takto!

Ak ste sa niekedy čudovali, prečo vaše zariadenie v zime nevydrží tak dlho nabité ako obyčajne, vaše úvahy sú na mieste. Zima má na batérie mobilov negatívny vplyv. Máme však pre vás pár tipov, ako ich chrániť.

Problém je v princípe, akým batérie pracujú. Veľmi zjednodušene povedané, batérie vo svojich útrobách uchovávajú chemickú energiu. Keď zariadenie na svoj chod túto energiu potrebuje, chcemická energia je premenená na tú elektrickú. Chladné počasie však spôsobuje vnútorný odpor a tento proces premeny výrazne spomaľuje, čím zmenšuje kapacitu batérie. Batérie, ktoré sú používané v mobiloch sú na tento jav obzvlášť citlivé.

via GIPHY


Inak povedané, ten istý jav, ktorý sa v chladnom počasí postará o vybitie autobatérií a následnú nemožnosť naštartovať, spôsobuje aj problém s batériami mobilov. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako udržať kapacitu batérie svojho mobilu bez tohto efektu.

Držte svoj mobil v blízkosti tela

V prvom rade sa snažte držať svoj mobil tak blízko svojho tela ako sa len dá. Vo vonkajšom vrecku môže pri teplotách niekoľko stupňov pod nulou veľmi rýchlo vychladnúť, ale teplo vášho tela vo vnútornom vrecku bundy ho bude udržiavať v relatívnom teple.

Použite špeciálne púzdro

Pokiaľ smartfón nosíte radšej v taške alebo batohu, zvážte kúpu izolovaného nejakého púzdra alebo obalu. Je to mohokrát veľmi nepraktické, vyberať svoj telefón z nejakej izolovanej krabičky či nádoby, ale vždy lepšie než mať "mŕtvy" mobil, ktorý v prípade potreby nemôžete použiť, pretože nefunguje. Takéto púzdra nájdete na internete alebo v športových obchodoch.

via GIPHY

Na dlhšie hovory použite slúchadlá

Taktiež sa pri nízkych teplotách vyvarujte vyťahovaniu mobilu z bezpečia vášho vnútorného vrecka a pokiaľ sa dá, obmedzte dlhé telefonáty. Je vždy praktickejšie si ešte doma zapojiť slúchadlá s ovládačom, ktorými môžete pri zvonení telefónu hovor rovno prijať.

Vypnite svoje zariadenie

Svoju batériu ušetríte aj tým, že mobil pri pobyte vo veľkej zime jednoducho vypnete. Chceme vás upozorniť aj na to, že pokiaľ sa vrátite domov z chladného počasia, určite mobil nenabíjajte hneď. Mohol by sa nenávratne poškodiť. Počkajte, kým sa ohreje na izbovú teplotu.

zdroj: time.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Fun rádio