MOBIL.sk MOBIL.sk

Xperia Ear Duo: Bezdrôtové slúchadlá od Sony s prelomovým spôsobom počúvania hudby
zdroj: youtube.com / Sony Xperia

Xperia Ear Duo: Bezdrôtové slúchadlá od Sony s prelomovým spôsobom počúvania hudby

Sony nám na MWC predstavili svoje nové bezdrôtové slúchadlá. Prichádzajú so špeciálnym systémom „duálneho počúvania“, vďaka čomu sa inteligentne prispôsobujú zvukom okolia.

Japonská spoločnosť Sony sa nám na tohtoročnej MWC v Barcelone predviedla v plnej kráse. Predstavili nám svoju novú vlajkovú loď XZ2 a XZ2 Compact, ktoré zožali veľkú pozornosť. Za zmienku ale určite stoja aj ich nové bezdrôtové slúchadlá, ktoré nesú názov Xperia Ear Duo. EarPods od Apple a Gear IconX od Samsungu, traste sa!

Z dizajnového hľadiska pripomínajú slúchadlá skôr hads-free, keďže sa skladajú zo samotných slúchadiel a relatívne veľkého zariadenia, ktoré je umiestnené za uchom. To sa nazýva Spatial Acoustic Conductor alebo po Slovensky - Priestorový Akustický Vodič. To, či vyzerajú pekne nechávame na vás, mnohým fanúšikom sa ale toto prevedenie veľmi nepozdáva.

SonyDuoDuo (1)
Sony

Názov Duo vychádza z takzvaného „duálneho počúvania“. Znamená to, že vám umožňujú počúvať hudbu a zároveň nebyť izolovaní od zvyšku sveta. Okrem počúvania hudby sa k vám v rovnaký čas dostávajú aj zvuky okolitého ruchu. Práve to zabezpečuje spomínaný akustický vodič. Je špeciálne navrhnutý tak, aby sa zvuk okolia „spojil“ s počúvanou hudbou. Celý systém sa zároveň inteligentne prispôsobuje podľa toho, v akom hlučnom prostredí sa nachádzate.

Zaujme aj možnosť ovládania slúchadiel pomocou hlavy. Nie, nemáme na mysli kontrolovať ich pomocou mysle, ale pohybmi hlavy. Napríklad kývnutie hlavou dokáže prijať hovor, potrasenie hlavy doľava alebo doprava prepne hranú pesničku. Nevieme si ale predstaviť, ako to v praxi bude fungovať medzi ľuďmi. Našťastie, ak sa chcete vyhnúť divným pohľadom, slúchadlá môžete ovládať aj pomocou dotyku.

zdroj: youtube.com / Sony Xperia

Xperia Ear Duo má v sebe zabudovanú podporu pre Google asistenta a dokonca aj Siri. K dispozícií teda bude pre Android aj iOS užívateľov, čo je skvelá správa. Všetkých nás ale určite zaujíma batéria v slúchadlách. Na jedno nabitie si užijete štyri hodiny počúvania hudby. To nie je až tak veľa, slúchadlá sú ale dodávané so špeciálnym nabíjacím obalom, vďaka ktorému sa ich životnosť predĺži o tri plné nabitia. Nabíjanie slúchadiel je pritom celkom rýchle. Na dve hodiny počúvania hudby vám stačí 12 minút nabíjania.

A čo cena? Xperia Ear Duo sa bude predávať za 279,99 dolárov a prví zákazníci dostanú svoje kusy v máji tohto roku. Na výber bude z dvoch farieb – zlatá a čierna.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio