MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil Galaxy S9 a S9+. Sú to najlepšie smartfóny v histórii spoločnosti!
zdroj: Samsung

Samsung predstavil Galaxy S9 a S9+. Sú to najlepšie smartfóny v histórii spoločnosti!

Spoločnosť Samsung predstavila svoje najlepšie smartfóny vôbec. Modely Galaxy S9 a S9+ sú takmer identické dvojičky, ktoré posúvajú hranice na úplne novú úroveň.

Minuloročné vlajkové modely Galaxy S8 a S8+ boli veľmi vydarenými zariadeniami. Priniesli bezrámčekové Infinity displeje, ktoré sa stali vzorom pre celý mobilný priemysel. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ stavajú na ich úspechu, funkciách a dizajne, ale zároveň pridávajú nové funkcie, ktoré potešia každého milovníka smartfónov.

samsung g9 2
Samsung

Oba smartfóny sa na predchádzajúcu generáciu veľmi ponášajú. Asi najväčšou vizuálnou zmenou je presun čítačky odtlačkou prstov pod optiku fotoaparátu, čo bola vec, po ktorej volalo veľa majiteľov Galaxy S8 a S8+. Keď sa totiž čítačka nachádzala vedľa fotoaparátu, veľa ľudí si pri jej nahmataní zašpinilo optiku fotoaparátu. Ďalšou viditeľnou zmenou je pôsobivá nová farba Lilac Purple. U väčšieho modelu S9+ si všimnete aj druhú optiku fotoaparátu, ktorá mala u Samsungu premiéru v modeli Note8.

Star-Product Image(RAW)_s9_sm-g960_blue_black_purple_ooh_h_RGB
Samsung

Samsung Galaxy S9 prichádza s 5,8-palcovým displejom a väčší S9+ s displejom o veľkosti 6,2 palcov. Obidva sú odolné voči prachu a vode s certifikáciou IP68, disponujú rýchlym bezdrôtovým nabíjaním a podporujú microSD karty. Novinkou v oboch modeloch je vylepšená biometrická ochrana. K štandardnej čítačke odtlačkov prstov Samsung pridáva kombinovanú funkciu rozpoznávanie tváre s čítačkou očnej dúhovky. Ide o pomalšie, no spoľahlivejšie zabezpečovacie technológie. Každý si tak bude môcť vybrať zabezpečovaciu technológiu podľa vlastných preferencií. Samsung na smartfónoch nechal aj 3,5 mm jack konektor pre slúchadlá, ktorý je v roku 2018 už skôr kuriozitou.

galaxy s9 3
Samsung

Najväčšej pozornosti sa však dostalo novým fotoaparátom v Samsungoch Galaxy S9 a S9+. Spoločnosť totiž do svojich vlajkových lodí umiestnila premenlivú clonu, ktorá vám pomôže fotiť fotografie, aké ste s mobilom nikdy predtým robiť nemohli. Pokiaľ sa budete nachádzať v tmavom prostredí, fotoaparát nastaví clonu na hodnotu f/1.5, aby na senzor prinieslol viac svetla. Druhá hodnota, f/2,4, je skvelá najmä pre svetlé scény. Ďalšou novinkou fotoaparátov je možnosť natáčať super spomalené video s 960 snímkami za sekundu.

samsung s9+
Samsung

K fotoaparátu sa nepriamo viaže ešte jedna novinka, ktorú Samsung trochu okopíroval od spoločnosti Apple. Animované emoji Samsungu sú však prepracovanejšie ako tie, ktoré nájdete v iPhonoch. Smartfóny Galaxy S9 a S9+ vám pomôžu zostrojiť animovanú verziu vás samých. Tá bude v reálnom čase schopná vyjadriť emócie. Vaše výtvory budete môcť poslať prostredníctvom SMS alebo ich exportovať do animovaných gifov.

zdroj: Samsung

Poslednými väčšími novinkami sú vylepšenia platformy Samsung DeX, ktorá vám umožní pripojiť svoj Galaxy S9 a S9+ k monitoru a klávesnici a používať ho ako počítač. Telefóny majú aj duálne stereo reproduktory podporujúce technológiu Dolby Atmos, takže zvuk bude naozaj špičkový. O ich vyladenie sa postarala firma AKG. Displeje majú ešte menšie rámčeky okolo displeja. O chod týchto inteligentných mobilov sa stará najnovší a najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 845, ktorý sa zabezpečí plynulý chod oboch smartfónov aj pri tých najnáročnejších úlohách. Nových možností sa dočkal aj zabudovaný asistent Bixby.

Samsungy Galaxy s9 a S9+ budú na Slovensku v predaji v dvoch pamäťových (64 GB / 256 GB) a troch farebných verziách (Midnight Black, Coral Blue a Lilac Purple). Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy S9 bude 849 Eur (64 GB) a 949 Eur (256 GB), a modelu Galaxy S9+ 949 Eur (64 GB) a 1049 Eur (256 GB). Mešie pamäťové verize sa začnú predávať 16. marca a väčšie o týždeň neskôr.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio