MOBIL.sk MOBIL.sk

MateBook X Pro je zabijak Macbookov od Huaweiu: Bezrámikový dizajn, nadupaný výkon a nízka hmotnosť
zdroj: twitter.com/HuaweiMobile

MateBook X Pro je zabijak Macbookov od Huaweiu: Bezrámikový dizajn, nadupaný výkon a nízka hmotnosť

13,9 palcový, dotykový 3K displej pokrýva až 91% tela notebooku. Váži len 1,3kg a ponúkne slušný výkon. To je najnovší notebook od spoločnosti Huawei s názvom MateBook X!

Na tohtoročnej MWC v Barcelone sa predstavila aj spoločnosť Huawei. Už pred časom sme sa dozvedeli, že tento čínsky výrobca nám zatiaľ nepredstaví svoju novú vlajkovú loď P20. Na tú si budeme musieť počkať do konca marca, kedy bude predstavená na vlastnom evente. Už to vyzeralo tak, že Huawei nám na MWC predstaví maximálne tak pár nudných smartfónov, aby sa nepovedalo. To sme ale netušili, že sa dočkáme úplne nového nadupaného notebooku Huawei.

13,9 placový Huawei MateBook X Pro by mal byť podľa slov spoločnosti prvým bezrámikovým notebookom s dotykovou obrazovkou na svete. Až 91% tela totiž pokrýva obrazovka. Rámiky okolo obrazovky sú teda skutočne úzke a nie je v nich miesto ani pre webovú kameru. Tá je umiestnená celkom inteligentne, priamo v klávesnici. Vždy, keď ju budete potrebovať, vysunie sa a bude vás zospodu snímať.

zdroj: twitter.com/HuaweiMobile

Vnútro notebooku by malo byť dosť výkonné aj pre náročnejších užívateľov. Ôsma generácia procesoru Intel Core i7-8550U spolu s grafickou kartou GeForce MX150 od nVidie zabezpečí naozaj obstojný výkon. Spomínali sme, že ide o 13,9 palcový notebook. Prichádza v rozlíšení 3000x2000 pixelov, teda 3K. Obrazovka je plne dotyková. Telo je tenké a z dizajnového hľadiska veľmi čisté. Hmotnosť je vzhľadom na komponenty tiež prívetivá – MateBook X Pro váži len 1,3kg. Do obchodov príde v dvoch farebných prevedeniach – šedá Space Gray (kde sme to už len počuli?) a strieborná Mystic Silver.

Klávesnica notebooku je plne podsvietená a navyše odolná voči poliatiu! To je pozitívum pre všetkých milovníkov kávy, ktorí si budú môcť svoj nápoj vychutnať aj nad klávesnicou bez toho, že by sa báli jej obliatia. MateBook X Pro by mal uspokojiť aj milovníkov hudby a dobrého zvuku. Svojim používateľom ponúka až štyri reproduktory Dolby Armos so subwooferom.

zdroj: twitter.com/HuaweiMobile

Súčasťou je aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v tlačidle na spustenie notebooku. Okrem neho nájdeme po boku zariadenia 3,5mm jack, jeden obyčajný USB port a dva USB-C alebo aj Thunderbolt 3 porty. Práve cez Thunderbolt 3 je riešené aj nabíjanie baterky, ktorá by mala vystačiť na 12 hodín používania.

Všetkých nás určite zaujíma aj cena. Za Huawei MateBook X Pro si zaplatíme od 1499€, presnú cenu v našich končinách ale nepoznáme. Nuž, Huawei sa tento rok posnažil a MateBook X vyzerá skvelo!

zdroj: twitter.com/HuaweiMobile

Najnovšie z kategórie: Notebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio