MOBIL.sk MOBIL.sk

Polícia varuje pred novou virálnou výzvou. Deti trávia 24 hodín v obchode IKEA
zdroj: youtube.com / Bakuna Fatata

Polícia varuje pred novou virálnou výzvou. Deti trávia 24 hodín v obchode IKEA

V obchode s nábytkom IKEA prespal minulý týždeň len 11 ročný chlapec. Polícia ho objavila až ráno, keď z obchodu vyšiel.

Sú momenty, kedy plne rozumieme Elonovi Muskovi a jeho pokusom dostať ľudí na Mesiac. Pri pohľade na mladšiu generáciu máme občas pocit, že viac nechceme žiť na tejto planéte. Najviac sa to ukazuje pri rôznych virálnych challengoch. Ide o výzvy všetkého druhu. Od neškodného vyvolávania duchov a jedenia škorice až po prikladanie si ľadu na pokožku posypanú soľou. Nedávno sme vás tiež informovali o internetovej výzve, kedy deti jedli pracie kapsule. K týmto virálnym challengom sa pridáva aj ďalší - "24-hour challenge", teda v preklade 24 hodinová výzva.


Podstatou výzvy je stráviť 24 hodín v známom obchode s nábytkom IKEA. Mladí ľudia majú vojsť do obchodu cez deň, počas otváracích hodín a potom si zahrať menšiu "hru na schovávačku". Vyhnúť sa SBS-karom a kamerám, počkať do záverečnej a prečkať tam noc.

IKEA-Sendai-_Japan01
wikipedia.org


Korene tejto výzvy siahajú do roku 2016, keď sa dvaja belgickí tínedžeri skryli v šatníku IKEI a následne prečkali noc v prázdnom obchode. Celé toto "dobrodružstvo" nakrútili na kameru a zavesili na YouTube. Týmto videom sa s odstupom času začínajú inšpirovať deti po celom svete. Zašlo to až tak ďaleko, že sa do prípadu musela zamontovať aj polícia. Minulý týždeň bolo totiž vyhlásené pátranie po 11 ročnom chlapcovi z Anglicka menom Kaden po tom, čo sa v utorok nevrátil zo školy. Rodičia sa oňho báli, preto kontaktovali políciu.

Až na druhý deň sa ukázalo, že chlapec sa rozhodol stráviť noc v obchode Ikea. Inšpiroval sa práve virálnou výzvou "24-hoour challenge". Podľa Kadenovho otca si jeho syn celú akciu dobre naplánoval. Sledoval videá a čítal si weby, ktoré o tom písali. Následne ale vymazal históriu tak, aby sa jeho rodičia o ničom nedozvedeli.

K prípadu sa stihol vyjadriť aj hovorca obchodu Ikea: "Vážime si, že sa ľudia zaujímajú o IKEU a chcú sa s ňou zabaviť. Avšak bezpečnosť našich pracovníkov a zákazníkov je na najvyššom mieste, preto nedovoľujeme, aby prespávali v našich predajniach.“ 

Obchody nie sú pre deti bezpečné, preto sa k prípadu vyjadrila aj samotná polícia a odkázala im, aby 24 hodinovú výzvu v žiadnom prípade neskúšali.

zdroj: vice.com

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio