MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony majú ďalšiu vážnu chybu. Jediná správa vám znefunkční mobil
zdroj: maxpixel.com

iPhony majú ďalšiu vážnu chybu. Jediná správa vám znefunkční mobil

K problémom systému iOS sa pridáva ďalší. Spôsobuje ho jeden indický znak.

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple má vážny problém. Možno si pamätáte na kauzu spred niekoľkých rokov, keď bola objavená vážna chyba v iOS. Tá umožňovala reštartovať akýkoľvek iPhone na diaľku len pomocou SMS. Niekoľko odoslaných arabských znakov spôsobovalo zlyhanie systému. A zdá sa, že podobný problém postihol aj nový iOS 11.2.5. Majitelia iPhonov by si preto mali dávať pozor na SMSky s podozrivými znakmi, ktoré dostanú.

Presnejšie povedané, ide len o jeden konkrétny symbol spôsobujúci problémy. Indický znak z jazyka Telugu robí problémy všetkým majiteľom nových iOS 11.2.5. V prípade, že vám ho niekto pošle cez iMessage, celá aplikácia sa stane nepoužiteľná. Vždy, keď sa ju pokúsite otvoriť, mobil sa bude neúspešne pokúšať načítať znak znova a znova. To spôsobí okamžitý reštart iPhonu.

znak
phonearena.com

Momentálne neexistuje žiadny overený postup, ako celú chybu odstrániť. Môžete ale vyskúšať poprosiť niekoho, aby vám poslal prázdnu SMS správu. Následne by ste mali otvoriť aplikáciu iMessage a vymazať správu so škodlivým znakom.

Vyzerá to tak, že chyba sa týka len verzie iOS 11.2.5. Veríme, že spoločnosť Apple tento problém odstráni čo najskôr v ďalšej aktualizácií systému. Každopádne, v poslednej dobe sa tých chýb na Apple valí akosi priveľa. iOS 11 mal hneď niekoľko vážnych problémov. Spomeňme napríklad problémy s dátumom 2. decembra, ktorý spôsoboval zlyhanie systému. Problémy boli aj s autocorrectom a niektorí užívatelia mali problém s písaním písmena I. Dúfame, že sa to nestane pravidlom a kalifornská spoločnosť sa vráti k tomu, za čo sme ju všetci obdivovali – dokonale vyladený softvér aj hardvér s minimom chýb.

Najnovšie z kategórie: iOS

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio