MOBIL.sk MOBIL.sk

Udalosť roka 2018 je už za dverami. Aké novinky prinesie MWC 2018?
zdroj: wikipedia.org

Udalosť roka 2018 je už za dverami. Aké novinky prinesie MWC 2018?

Už 25. septembra budeme svedkami predstavenia nových nadupaných smartfónov. Čo všetko si na nás výrobcovia chystajú?

Celosvetovo najväčší event smartfónov je už skoro za dverami. Do udalosti roka Mobile World Congress, ktorá sa uskutoční v Barcelone, nám zostávajú ešte dva týždne. Na povrch sa derie stále viac a viac informácií o tom, čo si pre nás výrobcovia chystajú a v dnešnom článku si to všetko trochu priblížime.

Samsung

Azda najviac očakávaní sa kladie na juhokórejskú spoločnosť Samsung. Tá totiž predstaví svoje nové vlajkové lode Galaxy S9 a S9+. Podľa uniknutých informácií a odhadov rôznych analytikov sa Samsung zameriaval najmä na oblasť, v ktorej už niekoľko rokov patrí medzi jednotky na trhu – kameru. Tá by mala prísť s vylepšeným objektívom a lepšími fotografickými vlastnosťami. Galaxy S9 a 9+ bude poháňať extrémne výkonný Snapdragon 845 od Qualcommu. Veríme tiež, že nám nové modely ponúknu ešte lepšiu výdrž baterky.

Samsung Galaxy S9
youtube.com

Nokia

Vstala z popola a chce si ukrojiť svoj podiel na trhu. Hovoríme o Nokii, ktorá nám v poslednom čase priniesla radu dobrých mobilov. Očakávame, že na MWC uvedie celú radu svojich smartfónov. Predstaví vylepšené verzie existujúcich modelov 6,7 a 8 a zároveň sa šepká aj o predstavení novej vlajkovej lode – Nokia 9. Všetky odhady sa zhodujú na tom, že príde s 5,5 palcovým displejom. Ostatné špekulácie sa ale už v názoroch rozchádzajú...

nokia lumia
wikipedia.org

BlackBerry

Na minuloročnej MWC nás BlackBerry prekvapil mobilom KeyOne, ktorým sa pokúšal oživiť hardvérovú QWERY klávesnicu. Síce to nie je mobil, ktorý osloví veľké masy ľudí, ale aj tak šlo o celkom vydarený kus. Podľa všetkého by tento rok mali vyjsť dva mobily pod touto značkou a aspoň jeden by teda mohol byť predstavený na MWC.

Blackberry_Keyone_Edition_Black
wikipedia.org

Sony

Sony sa na MWC každoročne poriadne vyriadi. Minulý rok predstavili celú hromadu nových modelov Xperia, a tak predpokladáme, že tento rok nebude odlišný. Spomedzi rady mobilov vyčnieva Xperia XZ Pro, ktorá bude vybavená rok starým Snapdragonom 845 a ponúkne 5,7 placový 4K displej. Tiež sa môžeme tešiť na dobrý fotoaparát, ako je u Sony zvykom.

Sony Xperia XZ Premium
Sony Xperia XZ Premium (Zdroj: youtube.com)

LG

Juhokórejská spoločnosť LG mala vo zvyku predstavovať na MWC nové modely svojej G série. Naposledy šlo o LG G6. Musíme ale sklamať všetkých fanúšikov tejto spoločnosti, pretože v tomto trende nebude tento rok pokračovať a G7 tak na konferencií neuvidíme. Namiesto toho by sme sa ale mali dočkať vylepšenej verzie V30, ktorá by nám mala ponúknuť pokročilú umelú inteligenciu, ktorou prekoná konkurenciu.

LG V30
flickr.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio