MOBIL.sk MOBIL.sk

Podoba smartfónov Asus ZenFone 5 a Zenfone 5 Lite uniká pred oficiálnym predstavením
zdroj: @evleaks / twitter.com

Podoba smartfónov Asus ZenFone 5 a Zenfone 5 Lite uniká pred oficiálnym predstavením

Asus nepatrí medzi výrobcov smartfónov, ktorí obsadzujú popredné priečky v predajnosti. A to je torchu škoda. Ich mobily sú totiž veľmi vydarené a majú tiež skvelú cenu. Uvidíme, či to potvrdí aj budúca generácia ich rady ZenFone, ktorá sa dostala na internet.

ZenFone 5 Lite by mal byť odľahčenejšou verziou vlajkovej lode s 5,5 až 6 palcovým displejom s rozlíšením FHD+ (2220x1080) a pomerom strán 18:9. Ďalšími informáciami sú čísla ohľadom fotoaparátu duálne predné kamerky ponúknu rozlíšenie 16 + 16 megapixelov. Hlavný fotoaparát na tom bude trochu lepšie s 20 + 20 Mpx. Taktiež sa očakávajú 3 farebné varianty (polnočná čierna, mesačná modrá a červená). Na viac informácií si, žiaľ, budeme musieť počkať do oficiálneho predstavenia.

Údajná podoba smartfónu ZenFone 5 Lite

zdroj: @evleaks / twitter

Vrcholný model ZenFone 5 bude na tom svojou výbavou podobne, akurát ponúkne odlišný vzhľad. Parametre displeja by mali zostať nezmenené, ale dizajn má výrazne pripomínať iPhone X. Čo nutne nemusí byť zlé. Mnoho ľuďom sa totiž tento dizajn páči, ale odmietajú sa stať vazalmi ekosystému od spoločnosti Apple. Ďalšie parametre sa týkajú prednej kamerky, ktorá ponúkne "iba" jednu optiku. Tešiť sa však môžete na USB-C port, podporu dualSIM alebo 3,5 mm audio jack konektor.

A takto by mala vyzerať vlajková loď Asus ZenFone 5


Podľa komplexnosti informácií, ktoré sa dostávajú na povrch, je veľmi pravdepodobné, že sa telefónov od spoločnosti Asus dočkáme počas veľtrhu MWC v Barcelone.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio