MOBIL.sk MOBIL.sk

Zabudnite na kľúčiky! Batožinu môžete otvárať so smartfónom vďaka tomuto gadgetu
zdroj: theairbolt.com

Zabudnite na kľúčiky! Batožinu môžete otvárať so smartfónom vďaka tomuto gadgetu

Klasické zámky na batožine nie sú vôbec zlé. Môžu byť ale lepšie. Dôkazom je "smart" zámok Airbolt.

Nikto nemá rád, keď niekto strká nos do jeho vecí. Obzvlášť to platí, ak je to myslené doslovne a niekto sa hrabe napríklad vo vašej batožine. Ešte že existujú zámky, vďaka ktorým môžu byť naše osobné veci v bezpečí. Doba sa ale posúva vpred a klasické zámky sú už "mimo módy". Zámok na batožine môžete otvoriť nie pomocou kľúča, ale inteligentne - vďaka smartfónu.

Jediné, čo potrebujete je špeciálny "inteligentný" zámok s názvom AirBolt. Ten sa už pred časom objavil na Kickstarteri, kde sa mu podarilo vyzbierať potrebnú sumu. Vďaka tomu sa momentálne predáva, a tak si ho pokojne môžete objednať. 

15_MG_4711-Edit-Edit_Web_630x630
airbolt.com

AirBolt ponúka celú radu výhod oproti klasickému mechanickému zámku. Nemusíte so sebou ťahať kľúč a strachovať sa, či ho niekde nestratíte. Namiesto toho funguje na princípe prepojenia s vaším smartfónom cez Bluetooth, vďaka čomu ho môžete odomknúť a zamknúť jediným stlačením tlačidla. 

V mobile samozrejme musíte mať nainštalovanú správnu aplikáciu. Vďaka tomu ale môžete otvárať svoj kufor aj s viacerímy mobilmi. Zámok teda môže odomknúť každý, komu to dovolíte - vaša mama, otec, či najlepší kamarát. V zámku sa nachádza aj zariadenie na lokáciu, takže máte prehľad, kde sa zrovna vaše veci nachádzajú. V prípade, že sa pohnú, mobil vás na to hneď upozorní.

Okrem toho ponúka možnosť odomknúť zámok na základe PIN kódu v prípade, že stratíte mobil. máte prehľad o tom, kto a kedy presne zámok otváral a nechýba ani automatické zamykanie v prípade, že ho necháte dlhšiu dobu odomknutý. V skratke, AirBolt je splnený sen každého cestovateľa, ktorý má rád svoju batožinu v bezpečí. Jediné, čo vás môže trochu odhovoriť, je cena. Na oficiálnej stránke stojí 79,95 dolárov. Eshop mashable.com ale momentálne ponúka celkom sympatickú zľavu, takže smart zámok môžete mať už za 54,99 dolárov.  Tak čo, objednávate?

Najnovšie z kategórie: Gadget

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio