MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook vylepšuje svoje Príbehy. Začne ich konečne niekto používať?
zdroj: pexels.com

Facebook vylepšuje svoje Príbehy. Začne ich konečne niekto používať?

Do Facebook Príbehov putuje nové vylepšenie - môžete ich editovať priamo cez webovú stránku otvorenú v počítači.

Facebook sa snaží neustále posúvať vpred. Nie všetky nové funkcie sú ale úplne vydarené a najmä nie všetky nové funkcie naozaj potrebujeme a chceme. Spomeňme napríklad tie krúžky s menami priateľov v hornej časti Facebooku. Áno, máme na mysli Facebook Príbehy, ktoré používajú maximálne tak dvaja priatelia zo sto. A z tých dvoch tam jeden zavesil fotku len pre to, že si zmýlil Facebook s Instagramom...

Príbehov vo vlastnej aplikácií sa ale Facebook odmieta vzdať napriek tomu, že ich veľa ľudí skutočne nevyužíva. Namiesto toho si pre nás pripravil novú aktualizáciu, s ktorou, dúfa, si získa aspoň pár ďalších ľudí. Ide o editor príbehov priamo v prehliadači. 

Po nahratí obrázku sa vám v pravom dolnom rohu ukáže možnosť "Upraviť fotku". Keď na ňu kliknete, dostanete sa do základného editora, ktorý ponúka všetko to, na čo sme zvyknutí u konkurenčných platforiem. Máte možnosť pridať vlastné nálepky, zvoliť si farbený filter alebo napísať text s nastaveným fontom a špecifickým štýlom.

55c61f0788a3fc9941405c3d9efb4627_ScreenShot2018-02-12at09.57.03
Thenextweb.com

Nuž, Facebook zrejme stále dúfa, že pôjde v šľapajách Instagramu a Snapchatu, ktorých užívatelia Príbehy s radosťou používajú. Vývojári nepredpokaldali, že to s nimi pôjde tak ťažko a snažia sa ich dostať medzi ľudí. V určitom bode dokonca pridali do panelu Príbehov vyblednuté fotky užívateľov, ktorí túto funkciu nepoužívajú. Ani táto motivácia však zrejme veľa ľudí nemotivovala.

Uvidíme teda, ako to s Príbehmi bude ďalej. Jedno je ale isté - najväčšia sociálna sieť sa v posledných rokoch rozrástla o množstvo funkcií, ktoré užívatelia vlastne ani nepotrebujú a robia z nej zbytočne robustú platformu. Pritom my len chceme zostať v kontakte s našimi priateľmi a sledovať stránky, ktoré sa nám páčia. Našťastie, Facebook začiatkom roka oznámil, že jednou z ich priorít by mala byť jednoduchosť. Mal by sa teda zamerať na odstránenie zbytočných funkcií a zjednodušiť celú sociálnu sieť.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio