MOBIL.sk MOBIL.sk

VIDEO: Testoval baterku v mobile tak, že do nej zahryzol. Explodovala.
zdroj: youtube.com / louis rascasse

VIDEO: Testoval baterku v mobile tak, že do nej zahryzol. Explodovala.

Testovať pravosť batérie v mobile tým, že do nej zahryznete, nie je dobrý nápad. V prípade, že náhodou nie je pravá, môže vás to vyjsť draho...

Viete ako zistíte pravosť zlata? No predsa, musíte doňho zahryznúť. No dobre, možno by bolo istejšie dať ho posúdiť odborníkovi, ale filmy a rozprávky nám ukázali aj túto možnosť. Čo vám ale určite neodporúčame, je testovať týmto spôsobom pravosť batérie v smartfóne. V prípade, že náhodu nie je pravá, mohla by ľahko vybuchnúť. Svoje o tom vie kupujúci v jednom nemenovanom čínskom obchode.

Číňan vošiel do obchodu s elektronikou a prezeral si vyložené batérie. Následne jednu vzal do ruky a zahryzol do nej. Batéria v momente explodovala a tvár muža a jeho partnerky sa ocitla v plameňoch. Celý incident zachytila bezpečnostná kamera obchodu. Video bolo následne nahraté na čínsky portál Miaopai, ktorý by sme mohli prirovnať k platforme Vine. Od incidentu si ho tam stihlo pozrieť už viac ako 4 milióny ľudí.

Explózia baterky

zdroj: youtube.com / louis rascasse

Podľa portálu Taiwan News sa celá udalosť stala 19. januára a muž si prišiel do obchodu vymeniť batériu v iPhone. Prezeral si jednu z batérií a následne sa rozhodol overiť, či je pravá, tým, že do nej zahryzol. Ťažko povedať, čo mu v tej chvíli behalo hlavou. Jedno je ale isté - batéria to nevydržala a spôsobila malý výbuch. Aj keď na videu vyzerá explózia hrozivo, nikomu sa nič vážne nestalo.

Prečo vlastne batéria explodovala sa s istotou povedať nedá. Lítiové batérie môžu niekedy vybuchnúť, a tak mohlo ísť o poškodený kus, ktorý muž len dorazil. Ďalšia možnosť je, že šlo o nepravú, lacnú batériu, akých sa v Číne vyrobí veľké množstvo. Tieto baterky sa vyrábajú z najlacnejších súčiastok, a preto môžu byť nebezpečné. Treťou možnosťou je, že muž má proste naozaj silné zuby a baterka to proste nezvládla. Každopádne pre nás z toho plynie jednoduché ponaučenie – testovať pravosť batérií uhryznutím nie je dobrý nápad.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio