MOBIL.sk MOBIL.sk

5 AR aplikácií pre rozšírenú realitu, ktoré musíte mať v mobile!
zdroj: youtube.com / Augment

5 AR aplikácií pre rozšírenú realitu, ktoré musíte mať v mobile!

Rozšírená realita nám umožňuje vyskúšať si tetovanie na vlastnej koži, naplánovať umiestnenie nábytku, ale aj nahradiť meter. To všetko len za pomoci smartfónu.

Virtuálna realita zaznamenala v posledných rokoch obrovský boom. Popri nej sa ale postupne rozvíja aj ďalšia príbuzná oblasť – rozšírená realita. Tá na rozdiel od VR nevytvára novú realitu, ale upravuje (rozširuje) tú našu. Táto technológia sa stala známa najmä vďaka hre Pokémon GO. Rozšírená realita ale nie sú len pokémoni, skrývajúci sa pod vašou posteľou. Momentálne je pre smartfóny k dizspozícií veľké množstvo užitočných AR aplikácií a my sme dnes vybrali päť, ktoré určite stoja za pozornosť.

INK Hunter

Tetovanie je niečo, čo by sme si mali dobre premyslieť. Predsa len to je vec, ktorá je zrejme na celý život. Preto, ak nad ním uvažujete, mali by ste najskôr zisttiť, ako bude na vašom tele vyzerať. V tom vám pomôže aplikácia INK Hunter. V rozšírenej realite si pozriete motív tetovania priamo na tele z rôznych uhlov a zistíte, či vyzerá dobre. Vybrať si môžete z niekoľkých motívov v aplikácií alebo si nahrať vlastný.

meta_image2
inkhunter.tattoo

IKEA PLANNER / KATAlÓG IKEA

Časom, kedy sme za nábytkom chodili do Ikey a strávili dlhé hodiny chodením po nekončnom obchode, už pomaly odzváňa. Nahrádza ho totiž online nakupovanie. Hlavná nevýhoda je ale v tom, že nábytok môže na obrázku vyzerať inak ako v skutočnosti. Čo ale keby ste si mohli pomocou smartfónu umiestniť posteľ, skrinku, či stôl priamo do vašej izby ešte pred kúpením? Túto možnosť ponúka spomínaná Ikea v aplikácií Ikea Planner. Vďaka rozšírenej realite viete umiestniť nábytok kdekoľvek vo vašom byte a následne si ho pokojne objednať. Aplikácia špeciálne určená pre AR je dostupná len pre iOS. Majitelia Android telefónov ale nemusia zúfať, Katalóg Ikea, ktorý nájdeme na Google Play, má v sebe zabudovanú podobnú funkciu.

IKEAplacehero
ikea.com

MY MEASURES

Túto appku mám už nejaký čas nainštalovanú v mobile aj ja. Dokonca mi už párkrát pomohla. My Measures využijete vždy, keď potrebujete niečo odmerať, ale nemáte po ruke meter. Stačí zapnúť kameru, namieriť ju na objekt a aplikácia vám ukáže jeho dĺžku, šíku, výšku. Skrátka všetko, čo potrebujete vedieť. Samozrejme, technológia zatiaľ nie je taká dokonalá, aby niečo podobné využívali napríklad pri stolárstve. Napriek tomu sú namerané hodnoty pomerne presné a určite sa podľa nich dá približne riadiť.

mymeasures
play.google.com

SKY VIEW

Teraz by mali zbystriť pozornosť všetci milovníci vesmíru, hviezd, ale aj romantici, ktorí radi pozorujú vesmírnu oblohu. Aplikácia menom Sky View vie jednotlivé hviezdičky bez mena premeniť na konkrétne hviezdy, súhviezdia a vesmírne objekty. Stačí namieriť smartfón na oblohu a viete zistiť, kde sa nachádza Veľký voz, súhvezdie Rak, ako sa volá konkrétna kométa alebo ktorý z objektov na oblohe je Mesiac. No dobre, to posledné hádam zvládneme určiť aj bez aplikácie...

skyview
play.google.com

Sketch AR

Posledná aplikácia, ktorá sa dostala do našej TOP 5 je Sketch AR. Tá osloví každého, kto by sa chcel naučiť kresliť. Nasnímate si biely papier, nakreslíte naň 4 krúžky a následne sa vám na ňom objaví kresba, ktorú sa pokúsite napodobniť. Vďaka tomu dokážete nakresliť naozaj pekné obrázky. Len škoda, že nám trvalo asi desať minút, kým sme appku správne nakalibrovali a na papieri sa konečne objavila kresba, ktorú máme napodobniť.

maxresdefault
youtube.com / Monitise MEA is Fiserv

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio