MOBIL.sk MOBIL.sk

Koniec "tajných" screenshotov v Instagrame. Appka vás upozorní, ak niekto uloží príbeh
zdroj: pexels.com

Koniec "tajných" screenshotov v Instagrame. Appka vás upozorní, ak niekto uloží príbeh

Do Instagramu čoskoro poputuje funkcia, ktorú dobre poznajú používatelia Snapchatu. Uvidíte vďaka nej, kto si spravil screenshot vášho príbehu.

Insta stories alebo po Slovensky Insta príbehy, sú medzi užívateľmi veľmi obľúbné. Fotografie, ktoré zavesíte na internet, vaši priatelia si ich môžu pozrieť a po 24 hodinách zmiznú, proste milujeme! Avšak napriek tomu, že fotografie zverejňujeme na svoj profil len na 24 hodín, ktokoľvek si ich môže oscreenovať a uložiť naveky. Vy to nemáte ako ovplyvniť a ani sa to nedozviete. Zatiaľ...

Instagram totiž testuje funkciu, vďaka ktorej si budeme môcť pozrieť, kto si náš príbeh uložil. Podobnú možnosť obsahuje napríklad aj Snapchat už dlho. Funkcia je momentálne vo fáze vývoja, avšak mnohým uživateľom sa už v aplikácií obajvila. Sociálne siete tak zaplnili fotky prekvapených ľudí, ktorý odrazu vidia, kto si ich story ukladá.

Nová funkcia v Instagrame

zdroj: twitter.com/iam_joyfulnes

V prípade, že by Instagram zapol túto novinku aj vo vašom profile, upozorní vás správa "Keď budete nabudúce robiť screenshot alebo nahrávať obrazovku, osoba, ktorá príbeh odoslala, sa o tom dozvie". V prípade, že si potom uložíte screen príbehu nejakého používateľa, môže to zistiť v zozname ľudí, ktorí si príbeh pozreli. Tam sa mu pri vašem mene zobrazí ikonka slniečka.

Nová funkcia určite pomôže k lepšiemu súkromiu používateľov. Uvidíme ale, či sa v budúcnosti objaví spôsob, ako túto informáciu obísť. Spomínaný Snapchat sa napríklad dalo oklamať tým, že ste zapli mód lietadlo.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio