MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook testuje nové "DOWNVOTE" tlačidlo. O čo pôjde?
zdroj: Pixabay

Facebook testuje nové "DOWNVOTE" tlačidlo. O čo pôjde?

Už roky sa vedie polemika o tom, že pokiaľ existuje tlačidlo "Páči sa mi", logicky by malo existovať aj to opačné. Facebook to odmieta, ale testuje niečo obdobné. Tlačidlo Downvote.

Spoločnosť Facebook serveru TechCrunch potvrdil, že testuje novú funkciu. Vybranej skupine používateľov v Amerike sa pod komentármi zobrazuje okrem tlačidiel "Páči sa mi" a "Odpovedať" aj nová možnosť "Downvote". Tá by sa dala voľne preložiť ako nesúhlas.

Tlačidlo bude slúžiť na označenie príspevku, ktorý je nevhodný, neobvyklý alebo zavádzajúci. Facebook by tak mohol rýchlejšie reagovať na komentáre, ktoré budú svojim obsahom vyrušovať používateľov sociálnej siete a zabrániť tak jeho šíreniu tým, že ho jednoducho skryje.

"Netestujeme tlačidlo "Nepáči sa mi to". Zaoberáme sa funkciou, ktorá nám môže poskytnúť spätnú väzbu na komentáre k verejným príspevkom na stránke. Test beží na malej skupine ľudí iba v USA," uviedol hovorca Facebooku pre server TechCrunch.

Podľa Facebooku ide o krátkodobý test, ktorý beží na zhruba 5 % Android zariadení v USA s prednastaveným anglickým jazykom. Možnosť je dostupná len pre verejné príspevky, netýka sa skupín ani jednotlivých používateľov.

"Nechceli sme vytvoriť tlačidlo "Nepáči sa mi to", pretože nechceme, aby sa stal Facebook fórom, kde používatelia hlasujú o príspevkoch iných ľudí. To nie je komunita, ktorú chceme vytvoriť," povedal zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg, ešte v roku 2015.

Ak Facebook zavedie tlačidlo "Downvote" do ostrej prevádzky bude môcť lepšie kontrolovať, čo sa má zobraziť na domovskej obrazovke a čo nie. Poprípade bude vedieť určiť, ktoré komentáre sú menej relevantné.

Samozrejme, že pri takomto spracovávaní názorov na sociálnej sieti vyvstáva otázka, či to už trochu nezasahuje do témy slobody slova a prejavu. To je však téma na iný článok.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio