MOBIL.sk MOBIL.sk

Zakladateľ Facebooku príde na Slovensko. Toto je 11 faktov, ktoré ste o ňom určite nevedeli!
zdroj: wikimedia.org

Zakladateľ Facebooku príde na Slovensko. Toto je 11 faktov, ktoré ste o ňom určite nevedeli!

Slovenské médiá včera obletela správa, že zakladateľ sociálnej siete Facebook, Mark Zuckerber, poctí Slovensko svojou návštevou. Čo o ňom vieme?

Na naše krásne Slovensko príde spolu s manželkou po pozvaní od prezidenta Kanadskej obchodnej komory v Slovenskej republike (KSOK) Josepha Burzu. Mal by vystúpiť s prednáškou na tému: Facebook - globálny fenomén v globálnom svete.

Mark Zuckerberg nie ale iba nudným mladým mužom, ktorému sa jednoducho podarilo zbohatnúť a žiť svoj americký sen. Prinášame vám 11 veľmi zaujímavých faktov z jeho života, o ktorých ste pravdepodobne vôbec netušili.

11 faktov o Markovi Zuckerbergovi:

1. Zakladateľ sociálnej siete Facebook trpí farbosleposťou. Má problém s vnímaním červenej a zelenej farby. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je modrá dominantnou farbou Facebooku.


2. Spoločnosti Microsoft a AOL sa ho snažili naverbovať už počas jeho štúdia na strednej škole, keď vymyslel program Synapse. Ten používal umelú inteligenciu na to, aby sa naučil návyky počúvania hudby svojich používateľov.


3. Už dlhé roky chodí každý deň oblečený rovnako. Šedé tričko, mikina a modré rifľové nohavice nosí preto, aby nemusel zabíjať svoj drahocenný čas zbytočnosťami. Tou je podľa neho aj premýšľanie nad tým, čo si dnes oblečie. Rovnako to robil aj zakladateľ Applu, Steve Jobs.


4. Je vegetariánom ale raz povedal, že mäso konzumuje len v prípade, že dané zviera zabije on sám. Snaží sa tak poukázať na neetickosť masového chovu zvierat pre konzumáciu ich mäsa. Medzi jeho lajknutými stránkami na Facebooku však nájdete aj McDonald's alebo In-N-Out Burger.


5. Mark si nepriehľadnou lepiacou páskou prelepuje kamerku aj mikrofón na svojom počítači podobne, ako to robí šéf americkej FBI. Prečo asi?

Krátky film o tom ako vznikol Facebook

zdroj: TEENS / youtube.com

6. Jeho domácim miláčikom je maďarský pastiersky pes (Komodor) menom Beast (Beštia). Ten má vlastný facebookový profil, kde ho sleduje 2,7 milióna fanúšikov.


7. Jeho ročná výplata ako šéfa Facebooku je 1 americký dolár. Aj toto má spoločné so Steveom Jobsom.


8. Na luxus si nepotrpí. Svojej manželke svojho času kúpil rubínový snubný prsteň za 25 tisíc dolárov, hoci sa jeho imanie v tom čase odhadovalo 19 miliárd amerických dolárov. Ak by ste v jeho vozovom parku čakali samé špeciálne kúsky, tak sa tiež mýlite. Jazdí na Volkswagene Golf GTi a Acure TSX, ktoré majú hodnotu zhruba 30 000 dolárov.


9. Jeho rodina bola vcelku prekvapená jeho sobášom s dlhoročnou priateľkou Priscilou Chan. Hosťom bolo totiž povedané, že sú pozvaní na oslavu pri príležitosti úspešného ukončenia jej štúdia na medicíne. Až na mieste zistili, že ide o svadbu.


10. Mark minul cez 30 miliónov dolárov na to, aby kúpil všetky domy a pozemky v okolí toho svojeho. Má totiž rád svoje súkromie.


11. V roku 2004 Facebook vytvoril a v roku 2005 ho ponúkol vtedy populárnej sociálnej sieti Myspace za 75 miliónov dolárov. Šéf Myspace vtedy jeho ponuku odmietol. Len o rok neskôr, v roku 2006, už on sám dostal ponuku od spoločnosti Yahoo, ktorá mu za Facebook chcela dať rovnú miliardu dolárov. Tento raz však odmietol Mark a urobil dobre.

Zakladateľ Facebooku by sa mal na Slovensku ocitnúť koncom júna tohto roku. Nie je na dennom poriadku, aby ste v mestách nášho hlavného mesta stretli človeka, ktorého majetok sa odhaduje na 62 miliárd amerických dolárov. Keby sa to však stalo, čo by ste sa ho opýtali? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio