MOBIL.sk MOBIL.sk

Lacná umelá inteligencia opäť pokorila hollywoodske efekty
zdroj: youtube.com

Lacná umelá inteligencia opäť pokorila hollywoodske efekty

Nie je to poprvýkrát, čo počujeme ako obyčajná umelá inteligencia prekonáva hollywoodske efekty za desiatky miliónov dolárov. Tentoraz ide o Supermana a jeho "fúzy".

zdroj: youtube.com

Keď padlo rozhodnutie natočiť ďalší film so Supermanom (Liga spravodlivých, 2017), vyvstal jeden obrovský problém. V tom čase totiž predstaviteľ Supermana, Henry Cavill natáčal aj film Mission: Imposible 6 a v ňom mal fúzy, ktoré si počas nakrúcania postavy Supermana nemohol len tak oholiť.

Padlo teda rozhodnutie, že mu budú fúzy a brada zo záberov odstránené efektami. Z celkového rozpočtu zhruba 300 miliónov amerických dolárov šlo na odstránenie fúzov 24 miliónov. Problémom bolo, že samotný výsledok nebol veľmi vydarený. Dokonca aj hercova mama sa vyjadrila, že osoba na obraze nevyzerá ako jej syn.

Jeden technologický nadšenec sa teda pokúsil vymazať fúzy doma pomocou dostupných technológií a umelej inteligencie, ktorú nájdeme aj v aplikáciách na výmenu tvárí alebo retuš. A výsledok? Ide o veľmi príjemné prekvapenie. Minimálne v malom rozlíšení to vyzerá porovnateľne dobre. A rozdiel? Necelých 24 miliónov dolárov. Autor k tomu potreboval zhruba 500 dolárový použitý počítač.

O to viac zamrzí vyjadrenie ľudí, ktorí sa maskami a špeciálnymi efektami zaoberajú, že prirobenie fúzov by vyšlo produkčnú spoločnosť iba niekoľko tisíc dolárov. Americkí súdruhovia zrejme opäť niekde urobili chybu.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio