MOBIL.sk MOBIL.sk

Čo je to Twitter a na čo je vlastne dobrý?
zdroj: twimg.com

Čo je to Twitter a na čo je vlastne dobrý?

Pozrime sa spolu na sociálnu sieť Twitter, ktorá na Slovensku až tak rozšírená nie je, ale celosvetovo má až 320 miliónov používateľov.

Twitter je sociálna sieť zameraná na krátke správy. Podporuje až 39 svetových jazykov a populárna je najmä v Amerike. Jednoduchá myšlienka dala vzniknúť fenoménu, ktorému patrí 3. miesto v počte používateľov. Prvé dve priečky okupujú Facebook a Instagram.

Twitter bol vytvorený v roku 2006 s jednoduchou myšlienkou. V rámci popularity sms-iek mala služba umožňovať posielať takéto krátke správy uzavretej skupine ľudí, ktorá sa o danú tému zaujíma. Z tohto dôvodu boli dlhé roky podporované iba správy o dĺžke 160 znakov. V novembri 2017 sa však Twitter rozhodol počet znakov zdvojnásobiť takmer na celom svete.

Pôvodne bol určený na spájanie ľudí so spoločnými záujmami a na ich informovanie o nových skutočnostiach. Aj dnes je Twitter rodiskom mnohých senzácií a noviniek, ktoré sa neskôr rozšíria na Facebooku alebo Instagrame. Pre spájanie ľudí pomocou tém používa dvojkrížiky (hashtagy - #). Tie určujú témy záujmu podobne ako je to napríklad na Instagrame.

twitter
Pixabay.com

Čo najčerstvejšie správy


Jeho veľkou devízou je jeho komunikačná kompaktnosť. Napísať krátku správu s obrázkom či videom totiž trvá skutočne krátky čas, a tak môžete prijímať tie najčerstvejšie novinky z celého sveta a byť o nich informovaný v priamom prenose.

Marketingový nástroj

Twitter tiež môže byť používaný pre biznis. Tweetovanie článkov v rámci nejakej témy totiž pritiahne na stránku viac ľudí v relatívne krátkom čase. To pomáha vlastníkom stránky dosahovať lepšie čísla, čo znamená viac peňazí za reklamu.

Miesto vo vzdelávaní

Táto "rýchla" sociálna sieť je tiež využívaná ako edukačný nástroj. V dnešnej internetovej dobe sa vyvíja aj edukácia. Školy, učitelia a študenti hľadajú možnosti ako spraviť vzdelávanie lepším. V súvislosti s týmto sa zaznamenalo používanie Twitteru ako edukačného nástroja v týchto troch oblastiach:

  • Ponúka možnosť študentom rýchlejšie komunikovať medzi sebou.
  • Používanie Twitteru napája študentov k problémom a témam v reálnom svete.
  • Twitter rozširuje hranice vzdelávania a ponúka aj okrajové témy, ktoré v učebniciach nenájdete.
jisc.ac.uk

Najviac ľudí používa Twitter vo vyspelých krajinách ako USA, Británia, Kanada, Austrália, Nemecko, Holandsko, Francúzsko, India či Juhoafrická republika. V Číne je Twitter zakázaný.

Obľúbený nástroj svetových celebrít

Je tiež veľmi obľúbený medzi verejnými osobami a celebritami. Títo ľudia tak môžu ostávať v úzkom kontakte so svojimi obdivovateľmi a podporovateľmi, čo Facebook ani Instagram dnes už neumožňujú, pretože príspevky, ľudí či stránky usporadúvajú podľa svojho uváženia.

Popíšiť sa dokonalou fotkou na Instagrame je oveľa jednoduchšie. Ale Twitter pracuje s informáciami. Pokiaľ sa teda považujete za človeka, ktorý vie veci pomenovať stručne a jasne, neváhajte Twitter vyskúšať. Môže sa jednať o novinky z nejakej oblasti (ak k nim máte prístup), recepty, hobby alebo nápady na každý deň. Ľudia si vás určite nájdu.

Najnovšie z kategórie: Social media

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio