MOBIL.sk MOBIL.sk

Pilot dronu ohrozil lietadlo s pasažiermi na palube (Video)
zdroj: youtube.com

Pilot dronu ohrozil lietadlo s pasažiermi na palube (Video)

Neznámy pilot dronu vyvolal pobúrenie. Ohrozoval posádku komerčného letu tým, že natáčal v tesnej blízkosti pristávajúceho lietadla.

Incident sa odohral na jednom z amerických letísk. Dron (a hlavne jeho pilot) sa pohyboval v priestore, kde nemal čo robiť. Vyletel do výšky a následne začal snímať lietadlo, ktoré pristávalo. Netreba pripomínať, že tým ohrozil celú posádku. Video bolo nahrané a uverejnené facebookovou skupinou menom "1% FPV", ktorú založil používateľ James Jayo Older.

zdroj: James Jayo Older / Facebook

Lietadlo pristavajúce na medzinárodnom letisku McCarran v Las Vegas podletelo drona a chystalo sa pristávať. Človek, ktorý drona ovládal, začal prudko klesať a na lietadlo zazoomoval, aby mu ostalo v zábere. Vyzerá to teda, že išlo o zámer. Aj keď sa video spočiatku šírilo ako súkromné, niekoľko ľudí sa rozhodlo natočiť jeho záznam na mobil a dať vedieť svetu, že sa napriek bezpečnostným opatreniam dejú takéto život ohrozujúce situácie.

Išlo o bezohľadný a nelegálny let, nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek hľadiska," napísal magazín Air Transport World. "Neznámy dron je vzdialený sotva 120 metrov, je blízko letiska a letí ponad lietadla s ľudskou posádkou. Ide o hrubé porušenie všetkých pravidiel, ktoré sprevádzajú bezpilotné letectvo."

Americká federálna letecká správa už incident prešetruje.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio