MOBIL.sk MOBIL.sk

Úžasné video ukazuje, že ľudia sú instagramovými ovcami. Presvedčte sa!
zdroj: Instagram

Úžasné video ukazuje, že ľudia sú instagramovými ovcami. Presvedčte sa!

#instatravel #passportlife a mnohé iné hashtagy si ľudia vkladajú do svojich instagramových príspevkov. Lenže akosi to začína postrádať výnimočnosť. Nezdá sa vám?

Neberte ma v zlom. Na svete je veľa úžasných a exotických miest, ktoré ešte len čakajú na objavenie, lenže väčšina ľudí cestuje do tých istých destinácií a zachytávanie perfektnej snímky akosi homogenizovalo takmer všetok obsah na Instagrame. To, že sa ľudia snažia odfotiť perfektný záber, znamená, že ho väčšinou fotia z rovnakého miesta. Zrejme už viete, kam tým mierim. Niekedy zábery so skvelým nápadom zahltia tisíce podobných.

zdroj: instagram.com

Bez mihnutia oka sa pridávame k davu a zabúdame byť skutočne originálni

Tento fenomén si všimol muž menom Oliver a vytvoril video s názvom Instagram - A Photogenic Mass Tourism Experience (Instagram - Fotogenický zážitok masového turizmu). Olivera inšpiroval vlastný príbeh, keď navštívil Rím a bol dosť frustrovaný z počtu turistov a ich posadnutosťou selfie zábermi.


"Počas môjho výletu som si všimol, že mnoho ľudí si vôbec nevychutnáva čaro prítomného okamihu a boli závislí na svojich mobiloch. Akoby ich primárnym zmyslom cestovania boli like-y, sledovatelia a fotky, ktorými sa môžu pochváliť online."

Vo videu je vidieť niekoľko známych cestovateľských destinácií a tiež desiatky ľudí, ktorí robia absolútne rovnaké fotky a tie následne vešajú na svoj Instagram. Nájdete v ňom Tádž Mahal, Eiffelovu vežu, Macchu Pichu, Rio de Janeiro a mnohé ďalšie. Oliver vraj počas hľadania fotografií pre svoje video našiel len pár skutočne talentovaných ľudí. Mnoho z nás je totiž poháňaných iba skvelými hodnoteniami svojich príspevkov. Bez mihnutia oka sa pridávame k davu, pokiaľ to znamená úspech a like-y. Vcelej tej naháňačke za obdivom nám však uniká fakt, že zabúdame byť skutočne originálni. A to by sme rozhodne nemali.

Pozrite si Oliverove video, ktoré sa rozhodol vytvoriť

zdroj: vimeo.com

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio