MOBIL.sk MOBIL.sk

Na palube ruského lietadla vybuchla nabíjačka mobilu. Jeden z pasažierov celý incident zaznamenal na video
zdroj: youtube.com

Na palube ruského lietadla vybuchla nabíjačka mobilu. Jeden z pasažierov celý incident zaznamenal na video

Video z ruského Airbusu A320 ukazuje, že pasažieri napriek ohňu a dymu na palube zachovali pokoj.

Z času na čas počúvame príbehy o tom, ako niekde začne horieť batéria mobilu, čo niekedy spôsobí škody na majetku alebo na zdraví. Keď je týchto situácií priveľa, smartfón môže byť stiahnutý z trhu tak, ako to bolo v prípade Samsungu Galaxy Note 7.

Menej často je však počuť o prípade, keď kvôli chybe exploduje na palube lietadla nabíjačka na telefón. Presne tento prípad sa však stal pred pár dňami v Rusku. Na linke spoločnosti Aeroflot, na trase z Moskvy do Volgogradu, sa začal šíriť dym. Podľa rusého portálu RIA Novosti však naštastie skrat v nabíjačke počas letu nestihol prepuknúť v požiar. Plamene sa objavili na podlahe až tesne potom, čo lietadlo bezpečne pristálo. Tie pravdepodobne spôsobila batéria telefónu, ktorá sa skratom poškodila. Značka a typ mobilu nie sú známe.

Vo videu je vidieť, že pasažieri zachovali pokoj a neskôr nabíjačku spolu s ohoreným mobilom umiestnili do nádoby na ľad. Jeden z pasažierov celý incident natočil na svoj telefón, a tak si celú situáciu môžete pozrieť aj vy.

zdroj: youtube.com
zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio