MOBIL.sk MOBIL.sk

Vivo Xplay 7: prvý skutočne bezrámikový dizajn a 10GB RAM. Znie to až píliš dobre?
zdroj: vivo.com

Vivo Xplay 7: prvý skutočne bezrámikový dizajn a 10GB RAM. Znie to až píliš dobre?

Vnútorná pamäť 512GB, displej bez akýchkoľvek rámikov a pamäť RAM väčšia ako majú mnohé herné notebooky. Je vôbec možné, aby toto všetko bola pravda?

Čínska technologická spoločnosť Vivo nám už niekoľko rokov servíruje špičkové smartfóny za dostupnú cenu. Zároveň je ale rodiskom mnohých nových technológií. Spomeňme napríklad čerstvo vypustený model X20, ktorý ako prvý ponúkol snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji. A zdá sa, že prvenstvo bude niesť aj ich ďalší smartfón – Xplay 7.

Vivo Xplay 7 by mohol byť smartón, ktorý nám prinesie skutočný bezrámikový dizajn. Samozrejme, viacero dnešných výrobcov označuje svoje mobily ako bezrámikové. Xiaomi Mi Mix a LG 6 priniesli vlnu „bezrámikových“ displejov, aj keď tento pojem nie je úplne presný. Rámiky popri displeji nezmizli, len sa zmenšili.

en-mobile-banner-bg-x4
vivo.com

Bezrámikový displej a špecifikácie, ktorými Vivo predbieha dobu

Podľa uniknutých informácií z čínskej sociálnej siete Weibo by mal Xplay 7 ponúknuť displej, ktorý bude tvoriť až 92,9% tela. To je najväčší pomer, aký kedy smartfón ponúkol. V samotnej obrazovke by mali byť drobné výrezy pre fotoaparát a predné snímače. Vďaka tomu sa smartfón úplne zbaví horných rámov.

Okrem toho unikli aj konkrétne špecifikácie, ktoré vyzerajú, akoby smartfón prišiel z budúcnosti. Nový model od Vivo by mal ponúkať až 512GB vnútornej pamäte, 4K displej a, teraz sa podržte, 10GB pamäte RAM. To je viac, ako ponúkajú mnohé herné notebooky. Celú mašinu bude poháňať nadupaný Snapdragon 845, nový procesor od Qualcomm. Spomínali sme tiež model X20, ktorý spoločnosť len nedávno predstavila. Podobne ako v ňom, aj v prípade Xplay 7 očakávame zabudovaný snímač odtlačkov prstov priamo v displeji.

gJAhQeRhpofYbvwr5Qcu4n-650-80
weibo.com

Dá sa ale na tieto informácie spoliehať?

Všetky tieto informácie znejú až bláznivo. Portál phonearena.com sa vyjadril, že s nimi ale nemôžeme veľmi rátať. Už v minulosti sme boli svedkami rôznych uniknutých informácií z Weibo, ktoré sa nikdy nepotvrdili a šlo len o obyčajné podvrhy.

Staršie fámy napríklad tvrdili, že Xplay 7 bude obsahovať 8GB pamäte a 256GB úložného priestoru, čo nie je až také nereálne. Avšak tieto fámy tiež hovorili, že displej bude pokrývať až 100% prednej strany mobilu, čomu je naozaj ťažké uveriť. Preto by sme ani tieto informácie nemali brať úplne vážne. Nuž, uvidíme ako to celé dopadne, a či nakoniec spoločnosť Vivo všetkých prekvapí nadupanou mašinou, ktorá predbehne dobu.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio