MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je kino budúcnosti. Môžete si ho so sebou nosiť kamkoľvek!
zdroj: youtube.com

Toto je kino budúcnosti. Môžete si ho so sebou nosiť kamkoľvek!

Doba praje mobilom a technológiám, ktoré sú s nimi spojené. A keďže dnešné smartfóny toho dokážu robiť naozaj veľa, veľa je aj nápadov v súvislosti s nimi, ktoré si chcú podmaniť svet.

Jednou z nich je vízia domáceho privátneho kina. Zabudnite však na smart televízory s obrovskými uhlopriečkami. Kickstarterový projekt Poptheatr na to ide úplne inak. Načo by sme kupovali ďalší kus drahej techniky, keď mobily (a tablety) ich dnes už majú veľké dosť.

zdroj: youtube.com

Hlavnými výhodami privátneho kina Poptheatr je jednoduchosť použitia, prenositeľnosť, skvelé audio, univerzálnosť a praktickosť. Použitý materiál prepúšťa vzduch, takže hoci to vyzerá, že by ste sa mohli udusiť, nestane sa vám to. Celý princíp funguje tak, že si Poptheatr rozložíte, na vrch upevníte smartfón alebo tablet a položíte si ho na hlavu. Prvotriedny filmový zážitok si teda môžete dopriať aj doma, v parku alebo kdekoľvek, kde sa rozhodnete.

V mieste, kde máte uši sú umiestnené dva reproduktory, takže vás hluk okolia nebude nijak obmedzovať. K Poptheatr je aj diaľkové ovládanie, ktoré so zariadením komunikuje prostredníctvom technológie Bluetooth. Celý set privátneho kina bude dodávaný aj s taškou určenou na prenos. A cena? 54 amerických dolárov za jeden kus. Pokiaľ by ste si chceli na Kickstarteri objednať viac kusov, vyjde vás to lacnejšie.

4672d2319f8e6a0a62e284aac56902ff_original
Kickstarter

O tom, či sa tento nápad vôbec začne predávať, rozhodnú ľudia. Autori si zapýtali 40 000 dolárov, ktoré potrebujú na rozbehnutie masovej produkcie. Na dosiahnutie tejto sumy majú ešte 18 dní. Pokiaľ by to nevyšlo, tí šikovnejší z vás si tento nápad určite budú schopní zrealizovať aj sami doma. Nejde o nič zložité.

Najnovšie z kategórie: Ostatné (mobily)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio