MOBIL.sk MOBIL.sk

Tešíte sa na iPhone SE 2? Informácie o ňom sú možno len dohady a Apple nič nechystá
zdroj: pexels.com

Tešíte sa na iPhone SE 2? Informácie o ňom sú možno len dohady a Apple nič nechystá

Bezdrôtové nabíjanie, dizajn iPhonu X a prívetíva cena. Taký mal byť podľa neoverených informácií štvorpalcový iPhone SE2. Boužiaľ, nakoniec sa ho možno ani vôbec nedočkáme...

Správy o tom, že spoločnosť Apple plánuje upgradovať svoj 4 palcový mobil iPhone SE sa šírili po internete rýchlosťou svetla. “Malý iPhone” by mal obsahovať bezdrôtové nabíjanie, výkonné vnútro a dizajn pripomínajúci iPhone X. Je tu ale taký malý háčik. Apple môžno nový iPhone SE 2 vôbec nechystá. Povedal to analytik Ming-Chi Kuo.

Debaty okolo iPhonu SE 2 začali minulý rok po správe o tom, že tento rok príde nový model s procesorom A10, ktorý bude vylepšením staršej A9. Tento čip pritom spoločnosť Apple použila už pred dvoma rokmi. Preto sa začali šíriť fámy o tom, že A10 by mohla poháňať lacnejší a menší švorpalcový iPhone.

Tim_Cook_WWDC_2012
wikipedia.org

Na túto správu sa nabalili ďalšie. Šlo napríklad o to, že iPhone SE 2 by sa mal vyrábať vo Winstrone v Indii, predstavený bude v máji alebo júni a dočkáme sa viacerých vylepšení. Bezdrôtové nabíjanie, celkom nový, modernejší dizajn a podobne.

Všetky tieto dohady ale schladil uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Podľa neho Apple momentálne sústreďuje všetko úsilie na vývoj zložitého iPhonu X a štvorpalcový smartfón je menej pravdepodobný. Bezdrôtové nabíjanie je pravdepodobné ešte menej, keďže ide o záležitosť high-end telefónov a v lacnejšom SE by nemal miesto.

Aj napriek tomu všetkému ale iPhone SE 2 úplne nevylučuje a pokojne sa ho môžeme dočkať. Pravdepodobnejšie ale je, že by prišiel s lacnejšími komponentami a jemne vylepšeným procesorom, ktorý by zvládal iOS 12. Taktiež predstavenie v máji alebo júni je veľmi nepravdepodobné a na nový iPhone SE 2 by sme si počkali až do druhého polroka 2018.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio