MOBIL.sk MOBIL.sk

5 skvelých smartfónov, na ktoré sa tešíme v prvej polovici roka 2018
zdroj: pexels.com

5 skvelých smartfónov, na ktoré sa tešíme v prvej polovici roka 2018

Samsung Galaxy S9 s ešte kvalitnejším fotoaparátom, Nokia 9 s fotoaparátom s piatimi objektívmi, ale aj druhá generácia iPhonu SE. Zdá sa, že prvý polrok bude bohatý na nové smartfóny a my z toho máme náramnú radosť!

Rok 2018 je už v plnom prúde, no zatiaľ nebol veľmi bohatý na predstavenie noviniek na poli smartfónov. To ale neznamená, že nás v tomto roku nič nečaká. Práve naopak. Už v prvom polroku sa môžeme tešiť na radu špičkových smartfónov, ktoré, veríme, otrasú celý mobilný priemysel a nastolia nové trendy. Dnes sme si pre vás pripravili 5 najzaujímavejších smartfónov, na ktoré sa v blízkej dobe môžeme tešiť.

1. Samsung Galaxy S9

Nová vlajková loď od Samsungu už pomaly klope na dvere. Všetci fanúšikovia tejto juhokórejskej značky odpočítavajú dni do konferencie Mobile World Congres, ktorá sa bude konať 25. septembra. Okrem iného na nej očakávame aj predstavenie novinky Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Podľa predbežných neoverených informácií sa bude S9dizajnovo podobať na minuloročnú S8. Veľkej zmeny sa ale dočká fotoaparát. Galaxy S9 by mal byť schopný zaostrovať ešte rýchlejšie ako jeho starší súrodenec, ktorý stále patrí medzi najlepšie smartfóny, čo sa fotografovania týka. Ďalšie informácie naznačujú, že drahší model S9+ by mal byť vybavený duálnou kamerou. Nedávno sme vás tiež informovali o tom, že v S9 bude zrejme zabudovaná mechanická uzávierka, ako ju poznáme z digitálnych zrkadloviek. Tak či onak, 25. septembra sa máme na čo tešiť.

samsung-galaxy-s8-2643381_1280
pixabay.com

2. LG G7

Krátko po MWC sa naša pozornosť upriami na značku LG. Tá totiž pracuje na novej vlajkovej lodi s označením G7. Dohady, kedy sa vlastne tohto smartfónu dočkáme sa líšia – najpravdepodobnejší je ale marec alebo apríl.

G7 by sa od svojho predchodcu mala odlišovať najmä vo výkone. Minuloročná G6 ponúkala procesor Snapdragon 821, ktorý sa veľmi nechytal na Snapdragon 835, použitý v konkurenčných modeloch. Nová vlajková loď by sa ale už mala dostať na ich úroveň s použitím najsilnejšieho procesora, aký mobilný trh ponúka – Snapdragon 845. Okrem zlepšenia vo výkone predpokladáme, že LG nebude pozadu ani s aktuálnymi trendami a G7 ponúkne duálnu kameru a vodeodolnosť.

maxresdefault (1)
TechConfigurations / youtube.com

3. Nokia 9

Na MWC 2018 sa tiež môžeme tešiť na predstavenie vlajkovej lode spoločnosti Nokia. Tá by mohla niesť označenie 9, ale niektorí analytici sa zhodujú skôr na názve Nokia 10.

Tak či onak, podľa uniknutých informácií si pre nás Nokia chystá fotoaparát s až 5 objektívmi. Že si to neviete predstaviť? No to zrejme nikto okrem Nokie, takže si musíme počkať na 25. február, keď mobil oficiálne predstavia. Očakávame ale, že novú Nokiu bude poháňať výkonný čip Snapdragon 845 a dočkáme sa prémiového dizajnu s OLED displejom. Tešiť by sme sa tiež mohli na nízky Android bez zbytočných nadstavieb.

nokia lumia
wikipedia.org

4. OnePlus 6

Vynechať nemôžeme ani aktuálne jedného z najobľúbenejších čínskych výrobcov – spoločnosť OnePlus. Spoluzakladateľ Pete Lau totiž v rozhovore s Forbes potvrdil, že v druhom štvrťroku 2018 sa dočkáme ďalšej nadupanej mašiny z ich dielne. Najpravdepodobnejšie teda je, že OnePlus 6 bude predstavený v júni presnetak, ako pred rokom OnePlus 5.

O tomto smartfóne veľa informácií nemáme. OnePlus je ale značka, ktorá si zakladá na nízkom systéme Android bez nadstavieb a ponúka špičkový výkon za dostupnú cenu. OnePlus 5T, ktorý bolpredstavený v novembri minulého roku nás prekvapil cenovkou 500 dolárov a výkonom, ktorým sa vyrovnal aj podstatne drahším konkurentom. Veríme, že v tomto trende bude OnePlus pokračovať a „šestka“ nám vyrazí dych.

Oneplus6
youtube.com

5. iPhone SE 2

Na záver tu máme smartfón z dielne Apple. Tá pred dvomi rokmi, keď svetu dominovali /neviemkoľko/ palcové mobily, predstavila iPhone SE - 4-palcový mobil. Spoločnosť odvtedy nepredstavila nijakého nástupcu „malého iPhonu“. To by sa ale tento rok mohlo zmeniť.

Aj keď Apple robí vždy ohľadom svojich mobilov tajnosti, viacero analytikov sa zhoduje, že sa opäť dočkáme 4 palcového displeja. Tentoraz už ale bez „staromódnych“ hrubých rámikov. Namiesto toho by iPhone SE 2 mal pripomínať minuloročný iPhone X v menšom vydaní a s o niečo slabším hardvérom. Uspieť by ale mohol u ľudí, ktorí hľadajú jednoduchší a praktický mobil do ruky. Čo sa týka dátumu, predstavenie by sa mohlo konať už v prvej polovici tohto roku. iPhone SE bol predstavený v marci 2016, preto najpravdepodobnejší vychádza práve tento mesiac.


Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio