MOBIL.sk MOBIL.sk

Milujete hudbu? Toto je výber mobilov s najlepším zvukom!
zdroj: pxhere.com

Milujete hudbu? Toto je výber mobilov s najlepším zvukom!

Pokiaľ sa jedná o reprodukciu hudby, telefóny nikdy neboli ideálnym riešením. Ich veľkosť totiž väčšinou nepovoľuje zabudovanie kvalitných reproduktorov. Ale tak ako všade aj v kategórii mobilov sú rovní a rovnejší. Ak teda chcete od mobilu naozaj dobrý zvuk, stačí si len správne vybrať.

Pred pár mesiacmi sme písali o bluetooth reproduktoroch, ktoré stoja za vyskúšanie. Sú malé, dobré, ale zároveň vyžadujú nejakú tú investíciu navyše. Pokiaľ si radi púšťate hudbu z mobilu a chcete mať z nej ten najlepší zážitok, vyberte si niektorý z nasledujúcich modelov. Nesklamú vás.

Sony Xperia XZ Premium a XZ1

Sony

Spoločnosť Sony zvuk jednoducho vie robiť. Ide o matku (aj otca) prenosných prehrávačov a doteraz vyrába audio elektroniku na najvyššej úrovni. Túto kvalitu teda určite môžete hľadať v jej najnovších vlajkových lodiach. Hviezdou Xperie XZ Premium je okrem úžasného 4K displeja aj podpora technológie LDAC, ktorá sa stará bezstratový bezdrôtový prenos zvuku. Zároveň Sony vyvinulo technológiu DSEE. Tá vaše staršie a menej kvalitné MP3 súbory vylepší a prehrá naozaj v brilantnej kvalite. Prehrávanie audia vo vysokom rozlíšení (Hi-res) je potom už len čerešničkou na torte. Najnovšia vlajková loď XZ1 je týmito technológiami vybavená tiež. Xperiu XZ Premium dostanete za úžasnú cenu 600 eur. 550 eur za novšiu Xperiu XZ1 patrí tiež k tým lepším, ak si uvedomíme, čo všetko za ňu dostanete.

LG V30

LG_V30
LG

Spoločnosť LG vytvorila zvukové monštrum. Všetko sa u neho točí okolo zvuku a jeho názov je LG V30. V balení nájdete luxusné slúchadlá B&O, 32-bitový audio výstup je vo svete smartfónov (ale aj všeobecne) k absolútnej špiške. V takejto kvalite sa nahráva hudba v najväčších svetových štúdiách. LG V30 navyše potláča šum a má veľmi hlasný audio výstup. Ide o najpokrokovejší bežne predávaný smartfón, čo sa týka kvality zvuku. S cenou okolo 800 eur asi veľa neurobíme, ale opäť pripomíname, že je tu reč o hi-end kúsku.

Google Pixel 2 a Pixel 2 XL

google pixel
Google

Spoločnosť Google a jej smartfóny Pixel sú veľmi kvalitnými zariadeniami. A je to počuť aj na zvuku. Ich reproduktory dokážu zahrať hlasitosťou až 98 dB, čo znamená, že pri priamom porovnaní s pustenou práčkou hlasitosťou prejavu určite vyhrajú Pixely od Googlu. Kvalitu prehrávania zvuku týchto smartfónov ocenilo už veľa špičkových technických serverov. Nejde o hudobne zamerané mobily, ale hudbu vedia prehrávať naozaj kvalitne. A rovnako pristupujú aj k ostatným funkciám. Cena 700 eur za menší model a 1000 eur za model XL je dosť veľa. Ide ale naozaj o to najlepšie po všetkých stránkach, čo si dnes môžete zaobstarať s Androidom.

ZTE Axon 7 a 7s

zte axon
ZTE

Spoločnosť ZTE nepatrí medzi najznámejšie u nás, ale ak vás zaujíma zvuk, rozhodne by ste si o nej mali vyhľadať pár informácií. Konkrétne modely Axon 7 a nasledovník Axon 7s vám zaručia ten najlepší Hi-Fi zážitok. Majú duálny zvukový čip, duálne predné reproduktory a certifikáciu Dolby ATMOS. Niet pochýb o tom, že firma ZTE urobila maximum, aby ste boli spokojní. Navyše cena 400 eur určite poteší.

Huawei Mate 10 Pro

mate 10 pro
Huawei

Tento smartfón je vybavený veľmi kvalitnými (a hlasnými) stereo reproduktormi. Jeden nájdete na spodnej strane a druhý nad displejom. Pokiaľ ho položíte na stôl, smartfón začne do miestnosti šíriť hlasný a kvalitný zvuk do všetkých smerov, Na 70 % hlasitosti bude hrať smartfón hlasnejšie než ktorýkoľvek iný a navyše pôjde o veľmi vyrovnané podanie hudby. Ak chcete párty, jednoducho pridajte na hlasitosti. Na internete ho zoženiete za cenu zhruba 770 eur. Je drahý, ale audio nie je jedinou vecou, ktorú robí skvelo. Recenziu Huawei Mate 10 Pro si môžete prečítať tu.

HTC U11+

Youtube.com

Keď spoločnosť HTC prišla na trh s technológiou Boomsound, všetkých očarila. Kvalitou prehrávania totiž za sebou nechala aj takých hráčov, ako je Samsung a jeho Galaxy S8. HTC 11+ podporuje 24-bitové audio, takže si prehráva audio kvalitnejšie, než je zachytené na klasických CD albumoch. HTC U11+ má tiež 4 mikrofóny pre nahrávanie audia, Vaše zvukové poznámky budú znieť fantasticky. Aj keď zariadenie postráda klasický 3,5 mm audio jack konektor pre slúchadlá, kvalitou jeho bezdrôtového audia budete očarení. HTC U11+ ponúka podľa spoločnosti HTC až o 30 % lepší hudobný zážitok než predchodca - HTC U11. Ale ani jeho kúpou neurobíte krok vedľa. HTC U11 zoženiete za zhruba 600 eur. HTC U11+ čaká na spustenie predaja.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio