MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové správy o iPhone SE 2: Nástupca malého iPhonu sa stane realitou v lete 2018
zdroj: pixabay.com

Nové správy o iPhone SE 2: Nástupca malého iPhonu sa stane realitou v lete 2018

Už niekoľkokrát sa internetom začali šíriť správy o nástupcovi malého iPhonu SE. Zatial sa však nestali realitou. Čerstvá dávka informácií prináša novú nádej všetkým fanúšikom.

To, že Apple prinesie nástupcu, už vieme. Nikto však nevie odhadnúť, kedy sa spoločnosť rozhodne obľúbený model "vyložiť na stôl". Analytik Luke Lin zo serveru Digitimes však tvrdí, že pozná podrobnosti. iPhone SE 2 má ponúknuť sklenenú sendvičovú konštrukciu a bezdrôtové nabíjanie podobne ako súčasné modely.


"Pre nenáročných pripravuje Apple nový lacný smartfón podobný iPhonu SE, ktorý bude podporovať bezdrôtové nabíjanie, ale nie 3D Touch technológiu. Smartfón sa začne vyrábať v druhom štvrťroku 2018 a oficiálne bude predstavený v máji alebo júni."

Lin bližšie nešpecifikoval veľkosť zariadenia, ale podľa predošlých správ pôjde o zariadenie podobné iPhonu SE. Ten totiž nebol aktualizovaný od marca 2016. V marci 2017 síce zdvojnásobil jeho pamäť, ale inak ostalo všetko po starom. V auguste minulého roka to vyzeralo, že malý iPhone príde behom niekoľkých týždňov. Žial nestalo sa tak, čo je trochu škoda, pretože je stále veľmi veľká skupina ľudí, ktorá by rada skvelý smartfón v kompaktnom tele. Ďalším dátumom mal byť začiatok tohto roka.

Nový iPhone SE by mal byť vyrábaný netradične v Bengaluru, v Indii. Druhá najľudnatejšia krajina sveta si totiž dala podmienku ukotvenú v jej zákonoch, že pokiaľ chce Apple na jej území predávať svoje produkty, časť z nich musí byť vyrábaná na území Indie.

Niekoľko ďalších zdrojov potvrdilo nezávisle od seba, že leto 2018 má byť určite obdobím, kedy malý (a lacný) iPhone skutočne príde na trh. Apple by nemal veľmi otáľať, pretože aj najľudnatejšie trhy sveta sa pomaly nasycujú a mobilná stredná trieda nepriateľa (Android) je čím ďalej, tým viac zapĺňaná veľmi vydarenými kúskami, po ktorých ľudia radi siahnu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio