MOBIL.sk MOBIL.sk

iPad Pro 2018 bude dizajnovo pripomínať iPhone X. Dôkaz našli v kóde nového iOS 11.3
zdroj: Apple.com, publicdomainpictures.net

iPad Pro 2018 bude dizajnovo pripomínať iPhone X. Dôkaz našli v kóde nového iOS 11.3

Bezrámikový dizajn, výrez v hornej časti obrazovky a skenovanie tváre Face ID. To všetko bude zrejme obsahovať nový iPad Pro.

Minulý rok sme boli svedkami predstavenia prelomového iPhonu, ktorý nesie označenie X. Spoločnosť Apple tak spravila veľký krok vpred z hľadiska dizajnu, aj funkcií. Všetko ale nasvedčuje tomu, že už čoskoro sa dočkáme podobnej dizajnovej zmeny aj v ďalšom produkte tejto kalifornskej spoločnosti - iPad Pro.

Už v októbri minulého roku informoval uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, že Apple chystá predstavenie nového iPadu, ktorý bude obsahovať funkciu Face ID tak, aku ju poznáme z iPhonu X. Vtedy povedal, že Apple sa podľa neho snaží vytvoriť perfektný high-end model iPadu Pro, ktorý poskytne užívateľom podobný zážitok, ako najnovší iPhone. Spomedzi všetkých iPadov sa ale tejto novej funkcie dočkáme len v prípade iPadu Pro.

Okrem novej funkcie sa očakáva aj kompletná zmeny dizajnu celého iPadu Pro po vzore iPhonu X. Je teda možné, že kontroverzný zárez vo vrchnej časti obrazovky, sa objaví aj v najnovšom iPade.

maxresdefault
YouTurQ / youtube.com

Všetky tieto dohady sa postupne potvrdzujú. V iOS 11.3 beta bol objavený kód, ktorý odkazoval na nevydaný “moderný iPad”. Samozrejme, na prvý pohľad to môže znamenať všeličo. Podobný odkaz, ale spoločnosť používala aj minulý rok. iPhone X vtedy označovala ako “moderný iPhone”.

Ako je to ale celé naozaj sa s istotou dozvieme až na konferenciách, ktoré spoločnosť Apple chystá na tento rok. Niektorí experti si myslia, že iPadu Pro sa dočkáme už na WWDC, ktoré sa bude konať v júni 2018 a na ktorom očakávame okrem iného predstavenie iPhonu SE 2. Ďalšou možnosťou je, že si budeme musieť počkat až do septembra, kedy firma odhalí svetu ďalšiu generáciu iPhonov.


Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio