MOBIL.sk MOBIL.sk

Bizarný príbeh z USA: Turisti počúvli svoju navigáciu Waze a skončili v jazere
zdroj: pixabay.com

Bizarný príbeh z USA: Turisti počúvli svoju navigáciu Waze a skončili v jazere

Navígácia je skvelá pomôcka pre všetkých šoférov. Na druhej strane, ak jej veríte viac, ako vlastným očiam, nemusí to dopadnúť práve najlepšie...

Verím, že nie som jediný, kto je závislý na navigáciách. Niežeby som nemal dobrý orientačný zmysel (čo vlastne ani nemám), ale istota je istota. Nech teda idem na akékoľvek nové miesto, automaticky vyťahujem mobil a zadávam doň konkrétnu adresu. Navigácia ma väčšinou nesklame a bezpečne dovedie presne tam, kam chcem. Na druhej strane, ani ona nie je neomylná a občas sa “sekne”. Svoje o tom vedia aj traja turisti, ktorí sa vybrali na výlet do štátu Vermont v USA.

Šofér Jeepu mal zapnutú známu navigačnú aplikáciu Waze od Googlu. Táto appka je skvelá najmä v tom, že získava informácie od ostatných vodičov a zaznamenáva tak údaje o doprave v reálnom čase. Vďaka tomu má aktuáne informácie o nehodách a prípadných obchádzkach, zápchach alebo polícií. Samozrejme, poskytuje aj klasické navigovanie cez GPS spolu s hlasovou asistentkou.


Turisti nemali z auta dobrý výhľad na cestu. Tá bola zahalená do tmy a hustej hmly. Aj preto sa zrejme šofér spoliehal viac na to, čo mu povedala navigácia, ako na cestu pred sebou. To sa im ale stalo osudným. Waze ich totiž navigovala priamo na lodenicu, ktorá sa nachádza blízko pobrežnej stráže. Než si stihli čokoľvek uvedomiť, auto sa už potápalo v Champlainovom jazere.

Našťastie, nikomu z cestujúcich sa nič nestalo a všetci traja sa z auta bezpečne dostali. Pre spoločnosť Google a jeho appku Waze to ale nie je práve najlepšia reklama. K tomu, prečo vlastne navigácia zlyhala, sa spoločnosť nedokázala vyjadriť. Hovorkyňa Julie Mosslerová oznámila, že spoločnosť je rada, že sa nikomu nič nestalo. Na druhej strane Google pobudzuje ľudí, aby “sledovali cestu a pozorovali svoje okolie, aby mohli robiť najlepšie rozhodnutia počas šoférovania.”


Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio