MOBIL.sk MOBIL.sk

Tomášovi ukradli smartfón, no zabudli vypnúť zálohovanie fotiek. Populárny príbeh má dohru! (AKTUALIZOVANÉ)
zdroj: Facebook / Mobil.sk

Tomášovi ukradli smartfón, no zabudli vypnúť zálohovanie fotiek. Populárny príbeh má dohru! (AKTUALIZOVANÉ)

Krádeže mobilov nie sú v dnešnej dobe žiadnou raritou. Ale je ich podstatne menej ako v minulosti. V dnešnej dobe plnej cloudu a zabezpečenia s nimi totiž zlodeji majú podstatne viac roboty než v minulosti. To ale zrejme nevedel autor tejto konkrétnej krádeže.

AKTUALIZOVANÉ:

Príbeh Tomáša, ktorému ukradli mobil a zabudli na ňom vypnúť zálohovanie fotiek, doslova obletel slovenský internet. Sme veľmi radi, že sme vám príbeh mohli priniesť medzi prvými. Zhruba po dvoch týždňoch sa objavili nové skutočnosti a k celej situácii sa vyjadrila Polícia Slovenskej republiky na svojom oficiálnom facebookovom profile:

ŠŤASTNÝ KONIEC KAUZY UKRADNUTÉHO MOBILU A VTIPNÝCH FOTIEK
Minulý týždeň sme vás informovali o prípade, keď Tomášovi ukradli telefón, no vďaka aplikácii si vedel v počítači pozerať, aké nové fotky s ním robí jeho "nový majiteľ". Nechýbali fotky zo stavby, z rodinnej oslavy, z domova... Tomáš fotky postupne uverejňoval na svojom profile v albume, ktorý nazval "moja nová rodina". Osobu, ktorá používala mobil sa nám podarilo vypátrať. Tomáš dostane svoj mobilný telefón naspäť. Prípad krádeže sa vyšetruje naďalej.

Ako vidíme, občas sa krádeže mobilov končia aj šťastne. Muž, ktorý si myslel, že už nikdy neuvidí svoj mobil, sa k nemu nakoniec dostane. Určite k tomu pomohol aj fakt, že príbeh nezapadol prachom a že ste ho šírili na sociálnych sieťach. Tešíme sa spolu s Tomášom. A samozrejme sa už nevieme dočkať na podobné príbehy, ktoré nám prinesie budúcnosť. Snáď rovnako so šťastným koncom. Ak ste príbeh nezachytili, môžete si o ňom prečítať nižšie.


PÔVODNÝ ČLÁNOK:

Zaujal nás príbeh mladíka, ktorý sa na sociálnej sieti Facebook pochválil svojim príbehom. Jeho hlavnými protagonistami sú on, jeho ukradnutý mobil, cloudové služby a jedna rómska rodina.

"Čaute. Ešte na konci novembra mi v Bratislave ukradli telefón. V decembri mi píše môj starší telefón, že pozrite si svoj výlet v Smižanoch. Vravím si, že ja som v Smižanoch nebol."
fotky ukradnuty mobil
Facebook

Tu už asi všetci vieme, čo sa stalo. Zlodeji evidentne netušili, čoho všetkého sú schopné cloudové služby a bez toho, aby so smartfónom čokoľvek urobili, sa jednoducho začal používať.

"Otvorím Google fotky a zálohuje mi to fotky našich spoluobčanov. Zdieľal som to na FB a malo to celkom veľký úspech, tak sa pobavte aj vy s ľuďmi. Album som dal verejný, polícia má meno toho spoluobčana, ale nevedia sa k nemu dopátrať. Mne už to je ale viac-menej jedno. Myslím si, že telefón už neuvidím."
Untitled 4
Facebook

Najlepšie príbehy píše sám život a tento je toho dôkazom. Určite by ste si mali svoj mobil strážiť a určite by ste ho nemali nikomu brať. A do tretice by ste určite nikdy nemali siahnuť po mobile s pochybnou povesťou, ktorý by mohol v minulosti patriť niekomu inému. Mohli by ste sa totiž ľahko stať hviezdou ďalšieho podobného príbehu. Viac fotiek si pozrite v Tomášovom verejnom albume na sociálnej sieti Facebook.

zdroj: funradio.sk / facebook.com / Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio