MOBIL.sk MOBIL.sk

Holografický displej a gigantická batéria? RED Hydrogen One vie, čím zaujať
zdroj: Marques Brownlee

Holografický displej a gigantická batéria? RED Hydrogen One vie, čím zaujať

V júli minulého roka oznámila spoločnosť RED, že pracuje na smartfóne s revolučnou technológiou fotoaparátu, 3D holografickým displejom a fantastickým modulárnym systémom. Pre verejnosť to bola prekvapivá informácia, veď spoločnosť sa doteraz zameriavala primárne na výrobu kino kamier, ktoré stáli niekoľko tisíc dolárov.

Šesť mesiacov od prvého oznámenia prináša výrobca viac podrobností o telefóne, ktorého názov bude Hydrogen One. Ako bolo naznačené, na prednej strane ponesie 3D holografický displej veľkosti 5,7-palca. Jeho rozlíšenie bude 2560x1440. Nevieme, ako to bude vyzerať, no zamestnanec spoločnosti povedal: „V holografickom 4V režime obrazovka stmavne a zjaví sa obraz ´lepší než 3D´. Nebudú pritom potrebné žiadne okuliare. Neexistuje žiadny spôsob, ako to opísať. Musíte to vidieť na vlastné oči. Zatiaľ všetci, ktorí to videli, sú ohromení, nadávajú, alebo sa zľaknú.“ Je v nás trochu skepticizmu, no nechajme sa prekvapiť, ako bude holografický efekt vyzerať v skutočnosti.

RED Hydrogen One
Marques Brownlee

Hydrogen One bude napájaný procesorom Qualcomm Snapdragon 835, dostane tiež obrovskú batériu s kapacitou 4500mAh. Chýbať nebude ani 3,5mm hudobný konektor, podpora dvoch SIM kariet, resp. SIM karty v kombinácii s microSD kartou. Samozrejmosťou je port USB typu C. Ďalšou pozitívnou správou je, že sa bude dať zakúpiť aj u mobilných operátorov. Tí ľudia, čo si ho zakúpia priamo u výrobcu, ho však dostanú o niečo skôr.

Počiatočná cena je vo výške 1195 amerických dolárov (975 eur), titanová verzia viac ako 1500 dolárov, Zdá sa to veľa, no uvidíme, s akou popularitou sa telefón stretne. Nový vietor určite vystraší nejedného výrobcu z konkurencie. To, či sa telefón dostane aj na Slovensko, je nateraz otázne. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie ani o dostupnosti zariadenia, ani o dátume spustenia predaja.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio