MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj vaše Stories na Instagrame budú plné animovaných gifov
zdroj: Instagram

Aj vaše Stories na Instagrame budú plné animovaných gifov

Po mesiacoch plných šuškania a skúšania na malých vzorkách používateľov prichádza Instagram s jednou z najväčších noviniak za posledné obdobie. Do Stories si budeme môcť vkladať animované gify od výmyslu sveta.

Tancujúce mačky, lietajúce hamburgery, naťahujúce sa oči a množstvo iného animovaného obsahu budete môcť vložiť do vašich príbehov. Možnosti sú v podstate nekonečné. Stovky tisíc pohyblivých obrázkov bude vďaka integrovanej službe GIPHY zdobiť svetlé momenty vašich dní na Instagrame. Pre pridanie novej gif animácie stačí v Stories kliknúť na ikonku pridať nálepku a knižnica animovaných gifov sa zobrazí. Potom stačí vybranú nálepku prstom potiahnuť na miesto jej umiestnenia.

Okrem tejto novinky príde na Instagram ešte jedna, po ktorej používatelia volali už dlhší čas. Ľudia si do Stories budú môcť nahrať obrázky a videá rôznej veľkosti. Nebudú ich už nútení orezať do režimu portrét v pomere 16:9. Už nebudete musieť priateľom vysvetľovať, prečo sa akosi neocitli vo vašom príbehu, pretože ich Instagram jednoducho odrezal. Budete môcť použiť originálne video alebo ho zvačšiť na požadovaný formátom pomocou zoomovacieho gesta dvomi prstami. Pokiaľ okolo videa ostane voľný priestor, bude vyplnený farebným gradientom.

Instagram

Animácie .gif začínajú používateľom postupne nabiehať odo dnes a funkcia videí a obrázkov rôzneho pomeru strán by mala doraziť v nasledujúcich týždňoch. Jediné, čo potrebujete, je Instagram vo verzii 29 pre operačný systém iOS alebo Android.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio