MOBIL.sk MOBIL.sk

Zuzka omylom hodila do práčky mobil. Počas prania vykonal niečo neskutočné!
zdroj: youtube.com, pixabay.com

Zuzka omylom hodila do práčky mobil. Počas prania vykonal niečo neskutočné!

Príbehov s utopenými mobilmi je ako húb po daždi. Väčšine z nás sa totiž takáto vec stala určite aspoň raz v živote. My sme sa ale dostali k príbehu Zuzky, ktorý je trochu neštandardný a naozaj stojí za to. Svoj mobil totiž omylom vyprala. Ten v práčke začal konať na vlastnú päsť.

"Mala som dovolenku a išla som prezliekať posteľnú bielizeň. Predtým, ako som vstala, som mala svoj mobil položený na posteli. Bez toho, aby som si to uvedomila, začala som rolovať plachtu a zrolovala som ju do takého klbka. Celú som ju potom hodila do práčky, pridala prací prostriedok, aviváž a zapla som to na 40 stupňov a 40 minútový režim."

Po spustení začala práčka vydávať veľmi zvláštny cyklický zvuk a Zuzka si chvíľu myslela, že je pokazená. Nasledujúcich 40 minút jej mobil vôbec nechýbal. Jednoducho sa venovala iným domácim prácam.

"Po praní som prádlo naložila do koša a išla som ho vyvešať. Keď som začala vešať plachtu, vypadol z nej môj mobil. Rozsvietil sa mu displej, pripojil sa na Wi-Fi a začali naň chodiť správy cez Facebook Messenger."
Zuzkin mobil stále funguje a nevyzerá vôbec zle / MOBIL.sk

Zuzky sme sa pýtali, či mobil následne dala sušiť, poprípade či ho bezprostredne potom náhodou nechcela vložiť do ryže, ktorá vlhkosť pohlcuje. Povedala nám na to toto:

"Ja som ho v tom momente chytila a hneď som išla volať mamine, čo sa mi vlastne stalo. Pre mňa to bolo absolútne prekvapenie, takže som si neuvedomila, že by bolo vhodné najprv ho vysušiť. Proste som ho vzala a hneď volala. On vlastne prešiel celým procesom prania a odstreďovania. Poviem vám, tie rany boli miestami fakt silné."

Mobil fungoval. Predná strana bola úplne v poriadku, len hliníkový rám a zadné sklo si z tejto "očisty" odniesli škrabance a praskliny. Ale aj tie neboli tak strašné, ako by ktokoľvek očakával. Išlo o Samsung Galaxy A3, ktorý je navyše vodeodolný s certifikáciou IP68, čo znamená, že by mal vydržať namočený v hĺbke 1,5 metra po dobu 30 minút. Pravdepodobne práve táto vlastnosť ho zachránila. A dnes už vieme, že prežije aj 40 minút v práčke. Určite to však neodporúčame skúšať.

26913969_10210626275275067_2018416319_n
Toto je výtvor Zuzkinho smartfónu. Počas prania ho stihol sám namaľovať aj odoslať.

"Po týždni, keď som sa vrátila do práce, ma zastavila kolegyňa, že čo som jej to poslala minule za obrázok. Pozrela som sa na to a bola to nejaká divná kresba. Neskôr sme prišli na to, že ju môj mobil stihol urobiť a odoslať počas svojho pobytu v práčke. A najzaujímavejšie na tom celom je to, že ja sama vlastne ani neviem, ako by som jej takú kresbu poslala. Netuším. Ale ten mobil to vedel."

Dobrou správou je, že mobil funguje aj naďalej. Dokonca zvládol dobre aj svoj prvý nabíjací proces po praní, takže Zuzka je naozaj rada. Napriek tomu ju mrzí jedna jediná vec.

1
Škrabancom a prasklinám sa smartfón nevyhol / MOBIL.sk

"Ten mobil vlastne nebol môj. Môj priateľ si kúpil nový mobil, ale potrebovala som ho viac ako on, lebo ten môj sa extrémne vybíjal. Požičal mi ho, kým si ja sama nekúpim nový. A asi po štyroch týždňoch, čo ho mám, som mu ho oprala."

Pre Zuzku to nebol prvý telefón, ktorý utopila. Pred rokom a pol jej mobil spadol do záchoda. Ten namáčanie v tekutine neprežil. Každopádne súčasný príbeh sa skončil vcelku šťastne, pretože Zuzka môže smartfón používať aj naďalej a frajer to vzal so smiechom a slovami, že v živote sa stávajú aj horšie veci.

3
MOBIL.sk

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio