MOBIL.sk MOBIL.sk

Hlasová asistentka Siri poriadne zavarila dievčaťu menom Ceci! Jej príbeh sa stal okamžite virálnym
zdroj: goodfreephotos.com

Hlasová asistentka Siri poriadne zavarila dievčaťu menom Ceci! Jej príbeh sa stal okamžite virálnym

Umelá inteligencia sa pomaly ale iste stáva súčasťou našich životov. Výrobcovia predstavujú rôzne smart veci do našich domácností a inteligentní hlasoví asistenti sú súčasťou toho celého. Nezačínajú byť však už príliš mudri?

Ceci Mula je bývalá detská hviezda kanála Disney a momentálne pôsobí ako stylistka a grafička. Pred dvoma dňami sa na svojom twitteri pochválila niečím, čo ihneď obletelo internet. Na svojom iPhone používa hlasovú asistentku Siri, a tak sa jej opýtala, či jej istý chalan niekedy vôbec napíše. Siri sa už postarala o zvyšok.

Práve som sa opýtala Siri, či mi istý chlapec napíše vôbec niekedy. Ona mu v zápätí poslala správu s textom: Napíšeš mi niekedy? Môj pohreb bude vo Štvrtok o ôsmej.


Ceci zalapala po dychu a snažila sa správu zrušiť, ale v strese ju odoslala. V zápätí o tom napísala na svoj twitter, lenže príbeh sa stal virálnym a dostal sa aj k spomínanému mladému mužovi. Nakoniec Ceci všetkým oznámila, že dostala jednoduchú odpoveď: "Haha". To znamená, že žiadny verejný pohreb dievčiny sa nekonal a snáď to celé nakoniec dopadne v jej prospech.

Portál Mashable vyskúšal, či išlo len o náhodu alebo sa takýmto spôsobom Siri zachová vždy, keď sa jej niekto opýta podobnú vetu a mali s tým podobné skúsenosti. Čiže pokiaľ sa chcete pýtať niečo podobné, opýtajte sa radšej najlepšej kamarátky. 

Niektorí ľudia z mobilného biznisu majú z umelej inteligencie mierny strach. Boja sa, aby sa ľuďom nevymkla z rúk a aby sme tu v budúcnosti nemali scenár podobný katastrofickým filmom. Siri má k tomu ešte ďaleko, ale Ceci Mula sa presvedčila, že aj hlasový asistent sa vie pekne zahrať s osudom. 


Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio