MOBIL.sk MOBIL.sk

Menej hrania sa, viac nakupovania a iné zaujímavosti o používaní mobilov v roku 2017!
zdroj: pxhere.com

Menej hrania sa, viac nakupovania a iné zaujímavosti o používaní mobilov v roku 2017!

Každým rokom narastá miera používania telefónov a smartfónov. Používame ich totiž stále vo viacerých oblastiach svojho života. V minulom roku sa však tento trend spomalil. Analytická firma Furry odhalila aj niekoľko ďalších zaujímavých čísel.

Furry predpokladá, že na svete je momentálne niečo cez 2,6 miliardy smartfónov a tlačidlových mobilov. Toto číslo každoročne narastá a rovnako sa zvyšuje aj počet hodín, ktoré na mobiloch denne strávime. V minulom roku sme vraj používali svoj mobil 5 hodín denne. Čo je 6 % nárast používanosti. Zaujímavé však je, že toto číslo je nižšie ako pred 2 rokmi, kde sa nárast používania pohyboval na hranici 11 %.

Snímka obrazovky 2018-01-18 o 12.42.50
Furry

Keď si na drobné rozrátame používanie rôznych typov aplikácií, tak v roku 2017 sme nakupovali cez mobily o polovicu viac. 43 % nárast zaznamenali aj aplikácie pre zábavu a tretie miesto s 33 % rastom zaznamenal obsah z prostredia financií a biznisu. Menej sme sa hrali a menej fotografovali. Kompletný rebríček zmien si pozrite na obrázku vyššie.

Snímka obrazovky 2018-01-18 o 12.43.17
Furry

Ďalšie údaje udávajú, že v roku 2017 bolo aktivovaných o 3 % viac iPhonov, zatiaľ čo Samsung si držal podobný rast ako v minulom roku. Ľudia tiež začali používať viac tabletofónov. Zvýšenie záujmu o veľké mobily o celých 14 % má na svedomí najmä Samsung (Galaxy S8+ a Note8) a tiež Apple (iPhone 8 Plus a iPhone X). Smartfóny strednej veľkosti naopak poklesli o 9 % oproti predchádzajúcemu roku.

Čo hovoríte na zverejnené čísla vy? Zaznamenali ste niektorú zo zmien v používaní mobilu aj na vlastnej koži? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Ostatné (mobily)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio