MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple: Spomaľovanie iPhonov si ich majitelia budú môcť v budúcnosti vypnúť
zdroj: pexels.com

Apple: Spomaľovanie iPhonov si ich majitelia budú môcť v budúcnosti vypnúť

Zhruba pred mesiacom musela spoločnosť Apple celému svetu vysvetliť ako je možné, že staršie iPhony sú po aktualizácii pomalšie. Po ospravedlnení a znížení ceny za výmenu batérie príde zo strany spoločnosti ďalší ústupok.

Celý problém firma niekoľko dní na to vysvetlila a ponúkla svojim zákazníkom výmenu batérie v starších iPhonoch za cenu 29 eur. Kameňom úrazu bol najmä fakt, že Apple svojich zákazníkov na spomaľovanie smartfónov žiadnym spôsobom neupozornil. Urobil tak bez ich vedomiaa prišli na to až samotní zákazníci po tom, čo urobili opakované testy výkonu svojich starších zariadení.

"Možno sme mali byť otvorenejší," hovorí Tim Cook.

V rozhovore pre ABC News sa šéf Applu, Tim Cook, vyjadril, že v budúcnosti chystá spoločnosť aktualizácie systému, ktoré posunú riešenie problému na ďalšiu úroveň. Podľa jeho slov si zákazníci budú môcť zistiť životnosť batérie svojho zariadenia a zároveň si funkciu spomalenia na svojom iPhone vypnúť. Budú však upozornení, že to môže spôsobiť náhodné reštarty zariadenia.

Motiváciou spoločnosti Apple vraj vždy boli zákazníci a uistenie sa, že ich telefón bude k dispozícii vždy, keď budú potrebovať odfotiť niečo zaujímavé alebo budú potrebovať uskutočniť tiesňový hovor. Appl si sype popol na hlavu, ale len čas ukáže, či tieto opatrenia budú stačiť na to, aby spoločnosť predišla ďalším žalobám, ktoré na ňu jej zákazníci v rámci problémov s batériou podali. Zmeny by sa mali dostaviť v najbližšej aktualizácii operačného systému iOS.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio