MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple predstavil smart reproduktor HomePod. Spôsobí revolúciu v počúvaní hudby doma?
zdroj: apple.com

Apple predstavil smart reproduktor HomePod. Spôsobí revolúciu v počúvaní hudby doma?

Apple na konferencii WWDC predstavil aj svoj reproduktor na domáci posluch hudby. HomePod má byť pokračovateľom produktov ako iTunes alebo iPod, ktoré priniesli revolúciu v oblasti jej počúvania. Apple HomePod ju má spôsobiť vo vašej obývačke. Hudba totiž nie je jedinou veci, ktorú tento malý reproduktor naozaj vie.

Ide o vcelku elegantný 17,2 cm vysoký, 14,2 cm široký a 2,5 kg vážiaci valček v čiernej alebo bielej farbe. Ten je obalený v netkanej sieťovine a bola navrhnutá pre maximálny estetický a akustický zážitok. Vo vnútri sa v spodnej časti ukrýva 7 stredovo-výškových reproduktorov, ktoré sú namierené nadol a odrážajú tak zvuk od podkladu, na ktorom sú položené, ďalej do miestnosti. Na vrchu sa nachádza basový reprák a nad ním čip Apple A8, ktorý poháňal iPhony 6 a teraz sa stará o chod reproduktora a jeho smart funkcií. 

homepod-siri-interact
Apple

Zabudovaných 6 mikrofónov sníma zvuk zo všetkých strán, aby ste HomePod mohli hlasom pohodlne ovládať odkiaľkoľvek. Reproduktor bude mať niekoľko módov, ktoré sa postarajú o zvukový prednes. Inteligentne totiž zistí, kde v miestnosti je umiestnený a potom nastaví všetko pre optimálne prehrávanie. Môže hrať len ambientnú hudbu do strán, iba priamo smerom k vám alebo naopak vyplniť každý kút miestnosti pre poriadnu párty.

Apple

Ako som už spomínal, reproduktor bude naozaj smart. A všetko to bude mať pod palcom Siri, ktorá ho prepojí s knižnicou Apple Music a pomôže vám vybrať hudbu, presne podľa vašej chuti. Keď poviete: "Siri, táto pieseň sa mi páči", Siri automaticky vyhľadá podobné piesne a zostaví vám z nich playlist. Môžete jej určiť napríklad žáner, ktorý má hrať, poprípade pokiaľ sa vám prehrávanáhudba nepáči alebo na ňu nemáte náladu, stačí povedať. Siri sa totiž bude schopná učiť, aby mohla odhadnúť vašu náladu.Pomocou Siri a HomePodu budete môcť ovládať aj akékoľvek smart zariadenia s podporou HomeKitu. Stiahnuť žalúzie, vypnúť svetlá, pridať kúrenie.

Cena bola stanovená na 349 USD a HomePod sa začne predávať v decembri tohto roka v USA, UK a Austrálii, pričom neskôr sa predaj rozšíri do celého sveta. HomePod zatiaľ podporuje iba Angličtinu, ale nové jazyky budú s veľkou pravdepodobnosťou pribúdať.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio