MOBIL.sk MOBIL.sk

Nasledujúce verzie iPhonu X vraj eliminujú jeden z jeho najväčších dizajnových nedostatkov
zdroj: Apple

Nasledujúce verzie iPhonu X vraj eliminujú jeden z jeho najväčších dizajnových nedostatkov

Apple iPhone X je výročným modelom spoločnosti, ktorý priniesol nový dizajn, nové funkcie a tiež novú, vyššiu cenovku. Spoločnosť Apple nehodlá zaspať na vavrínoch a chystá zmeny.

Zrejme najväčšou zmenou pri iPhone X však bol displej, ktorý pokrýva celú prednú stranu. Vďaka nemu model prišiel o čítačku odtlačkov prstov Touch ID. Tú nahradila technológia Face ID pre rozpoznávanie tváre, ktorá sa usadila do výrezu na vrchnej strane displeja. Podľa správ z Južnej Kórei by sa však mal tento výrez v niektorej z nasledujúcich generácií iPhonov výrazne eliminovať.

Podľa korejského portálu ET News by mala spoločnosť Apple kameru Face ID integrovať do prednej selfie kamerky. Zákulisné správy mobilného sveta hovoria jasnou rečou. Od roku 2019 chce Apple zapracovať na technológii rozpoznávania tváre a začína hľadať firmu, ktorá by dokázala vyrobiť kombináciu prednej kamerky a Face ID v jednom module. Tým by sa výrazne zmenšil rušivý výrez na vrchnej strane zariadenia.

iphone X
9to5Mac

Momentálne má iPhone X vo výreze infračervenú kameru, senzory, selfie kamerku, bodový projektor pre mapovanie tváre, osvetlenie, mikrofón a reproduktor. Všetky tieto prvky sa postarali o to, že výrez je vcelku masívny. Apple však chce tento dizajnový problém vyriešiť. Aj keď sme pravdepodobne roky vzdialení od situácie, že na prednej strane bude jednoducho iba jeden veľký displej, takéto správy jednoducho potešia. Zaujímavou novinkou, ktorá by takémuto scenáru mohla napomôcť, je rozhodne technológia firmy Redux. Prečítať si o nej môžete v našom nedávnom článku.

Pre tento rok by mal Apple predstaviť novú generáciu iPhonov. Fanúšikovia by sa asi najradšej dočkali iPhonu SE2 s funkciami a dizajnom súčasných zariadení. Ten by po mnohých očakávaniach mohol byť predstavený v prvej polovici roku 2018. Na jeseň potom príde trio "veľkých" iPhonov, ktoré sa stanú výkladnou skriňou kalifornskej spoločnosti.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio