Mobil.sk Mobil.sk

iOS 11: Pre iPhone drobné vylepšenia, pre iPad revolúcia!
zdroj:

iOS 11: Pre iPhone drobné vylepšenia, pre iPad revolúcia!

Aktualizácie sa dočká aj operačný systém iOS. A zatiaľčo na iPhonoch pôjde o menšie zmeny, pre iPad bude táto aktualizácia znamenať revolúciu v používaní. Ak vlastníte iPad, tak po inštalácii iOS 11 sa stanete podstatne produktívnejším.

Vynovený multitasking, aplikácia Files podobná Finderu na Macoch alebo Prieskumníku na Windows, priame platby cez Apple Pay posielané priamo z jedného iOS zariadenia na iné a oveľa viac možností pre Apple Pencil. Nový iOS tiež dostane plnú podporu VR a AR. Developeri teda už teraz môžu chystať svoje aplikácie pre rozšírenú realitu.

Živá voda pre iPad

ios_11_ipad_splitview_drag_drop
apple.com


iPad z tejto aktualizácie vyjde ako úplný víťaz. Pribudne dock na spodnej strane obrazovky, ktorý poznáme z Macov. Budete ním môcť jednoducho prepínať aplikácie alebo používať aj dve naraz. A nepôjde o žiadne kostrbaté riešenie. Všetko pôjde ľahko systémom drag´n´drop. Pozeráte mapy, príde vám sms, prstom vytiahnete zo spodnej strany dock, stlačíte, podržíte ikonku správ a jednoducho ju potiahnete na obrazovku a otvorí sa vám okno so správami. Čiže môžete robiť pohodlne dve veci naraz.

Aplikácia Files prinesie možnosť prezerať si všetky vaše fotky, dokumenty, grafiky a iné na jednom mieste, tak ako to poznáte z počítačov. Bude podporované aj zobrazovanie súborov z rôznych cloudových služieb ako Google drive, Dropbox či OneDrive.

Aj Siri sa zlepší. Dostane nový, realistickejší ženský a tiež mužský hlas. V Apple zapracovali na intonácii, dôraze a tempe reči. A tak je koniec monotónnemu robotickému hlasu. Siri sa tiež bude postupne učiť, aké máte záujmy, ktoré miesta navštevujete a pri písaní si s niekým, že sa niekde stretnete z kontextu pochopí, o čo ide a môže vám vložiť pripomienku do kalendára. Ak budete na stretnutie meškať, podľa dopravnej situácie a miesta kde sa práve nachádzate, dokáže dotyčnej osobe poslať správu s vaším predpokladaným príchodom.

apple-pencil-ipad-pro-notes
apple.com

Nový režim Do Not Disturb While Driving v iOS automaticky rozpozná, keď šoférujete a môže tak stíšiť všetky notifikácie, aby ste sa plne mohli sústrediť na jazdu.

Po novom tiež budú užívatelia schopní použiť optickú stabilizáciu obrazu pri fotení v móde Portrét na svojich iPhonoch s prívlastkom Plus. Rozšíria sa tiež možnosti úpravy Live Photos, kde sa po vyfotení bude dať pridať loop alebo bounce efekt a tiež efekt dlhej expozície. Apple tiež predstavil novú technológiu spracovania fotiek zvanú High Efficiency Image File Format (HEIF), ktorá zredukuje veľkosť fotiek odfotených iPhonom 7 a 7 Plus.

Dosť významnou zmenou si prejde aj Control Center. Ten sa rozšíri na celú obrazovku. Gestom zospodu hore teda užívatelia budú môcť pristupovať k viacerým funkciám a prispôsobiť si ich podľa svojich potrieb. Hovorilo sa o možnosti nahrávania obrazovky alebo tiež (konečne) o možnosti vypnúť či zapnúť dátové pripojenie bez nutnosti sa hrabať hlboko v nastaveniach. Opäť platí to isté, čo v prípade watchOS. Novinka bude pravdepodobne viac a iOS 11 bude dostupný pre majiteľov iOS zariadení v niekedy septembri 2017. Dočkajú sa ho iPhony 5S a novšie, všetky iPady Air a Pro, iPad 5. generácie, iPad Mini 2 a iPod Touch 6. generácie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Fun rádio