MOBIL.sk MOBIL.sk

Kvôli škandálu s mŕtvolou začne YouTube kontrolovať populárnych youtuberov
zdroj: flickr.com

Kvôli škandálu s mŕtvolou začne YouTube kontrolovať populárnych youtuberov

Youtuberi zarábajú na tom, že sa ľudia na nich pozerajú. Tí najlepší zarábajú milióny dolárov, a tak sa snažia hranice posúvať stále ďalej, aby udržali pozornosť svojich sledovateľov. Občas však zájdu za hranice a YouTube si na to chce dávať pozor.

Po poslednom škandáli youtubera menom Logan Paul, ktorý natočil video s mŕtvym chlapíkom, sa strhla veľká vlna nevôle zo strany ľudí a spoločnosť YouTube to jednoducho nemohla nechať len tak. Zlý tieň to totiž vrhalo aj na ňu.

Zo strany služby YouTube tedy prišlo oznámenie, že po novom budú videá najsledovanejších tvorcov prechádzať kontrolou. YouTube totiž žije hlavne z reklamy a pokiaľ sa reklama zobrazuje pri kontroverzných videách porušujúcich všeobecné etické zásady, inzerujúce spoločnosti z toho rozhodne radosť nemajú. Sledujúci si totiž môže ich značku spojiť s negatívnym obsahom videa.


"Službu preferovaných videí sme vytvorili, aby pomohla našim zákazníkom ľahšie zasiahnuť najvášnivejšie publikum YouTubu a v minulom roku sme zaznamenali silný nárast s rekordným počtom značiek. S partnermi tiež diskutujeme a získavame od nich spätnú väzbu, aby sme im mohli ponúknuť ešte viac záruk pri kúpe reklamy v preferovaných videách," uviedol hovorca spoločnosti Google, ktorá službu YouTube vlastní. 

Ďalšou vecou je fakt, že YouTube a všeobecne videá od známych youtuberov umiestňuje vo vyhľadávaní vyššie a rovnako si za reklamu pri nich účtuje vyššie poplatky. Preto by neuvážené konanie tvorcov videí mohlo spôsobiť stratu klientov, čo si YouTube dovoliť nemôže. Podľa zdroja spoločnosti Bloomberg bude Google na kontrolu používať ľudí ako aj umelú inteligenciu.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio