MOBIL.sk MOBIL.sk

Po Prieskumníku chystá Facebook ďalšie globálne zmeny v zobrazovaní príspevkov
zdroj: wikimedia.org

Po Prieskumníku chystá Facebook ďalšie globálne zmeny v zobrazovaní príspevkov

Slovensko a ďalších 5 krajín vo svete sa stalo súčasťou veľkého testu Facebooku. Ten na vybraných používateľoch skúša, ako sa zmení ich správanie, ak všetky verejné príspevky presunie do novej sekcie menom Prieskumník. Možno práve na základe Prieskumníka chystá celosvetové zmeny.

V roku 2018 sa chce spoločnosť Facebook uistiť, že čas, ktorý ľudia na sociálnej sieti trávia, bude naozaj plnohodnotne strávený čas. Facebook bol totiž vytvorený primárne pre to, aby spájal ľudí. Či už je to rodina alebo priatelia, s ktorými nemôžete tráviť čas v reálnom živote, Facebook sa snaží, aby ste sa neodcudzili úplne.

facebook mark zuckerberg
wikimedia.org

V posledných rokoch však rapídne narástol počet verejných osôb, firiem a stránok, ktoré vytvárajú stále viac obsahu. Pokiaľ má človek viacero stránok označených ako "páči sa mi to", logicky sa v jeho feede zobrazuje menej príspevkov od rodiny a priateľov. Preto Facebook avizoval, že v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch výrazne obmedzí počet zobrazovaných príspevkov od stránok a firiem. Pokiaľ niekto bude chcieť zobrazovať príspevky od danej stránky a jej obsah by mu chýbal, môže jej v nastaveniach prideliť vyššiu prioritu.

Prečítajte si originálny príspevok zakladateľa Facebooku, Marka Zuckerberga, o chystaných zmenách

Spoločnosť Facebook jedným dychom dodáva, že nejde o rovnaké riešenie ako v prípade testu, ktorý momentálne prebieha aj v našej krajine. O tom, koľko tu ešte s nami prieskumník ostane a či sa čoskoro zaradíme k väčšine používateľov Facebooku, nepadla ani zmienka. Je však veľká pravdepodobnosť, že spomínané zmeny robí práve na základe dát, ktoré z Prieskumníka získala.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio