MOBIL.sk MOBIL.sk

Budeme na mobiloch počúvať hudbu cez displej? Google si myslí, že áno (VIDEO)
zdroj: pexels.com

Budeme na mobiloch počúvať hudbu cez displej? Google si myslí, že áno (VIDEO)

Počuli ste už o britskej firme Redux? Že nie? Bude to tým, že táto spoločnosť ešte nikdy nevyrobila produkt, ktorý by bol komerčne predávaný. Vo vývoji majú ale zaujímavé veci. Všimol si to Google a spoločnosť odkúpil.

Technológia, ktorú v Reduxe vymysleli, je nesmierne zaujímavá. Používa totiž vibrácie v displejoch hneď na niekoľko vecí. Asi najzaujímavejšou z nich je schopnosť premeniť displej na znejúci reproduktor.

Ľudia z Mashable mali tú možnosť technológiu vyskúšať a vo videu nižšie vidíte, ako demo tablet hrá len za pomoci displeja, bez klasických reproduktorov. Samotné vibrovanie, je ďalšou vecou, ktorá je na displejoch od Reduxu (pardon, už Google) zaujímavá. Takýto displej je schopný vytvárať rôzne druhy vibrácií a imitovať tým pri dotyku rôzne povrchy. Pri kontakte s ním teda máte pocit, že stláčate tlačidlo. Niečo podobné používa Apple vo svojich iPhonoch (iPhone 7 a novšie modely) a každý, kto to už vyskúšal, vie, že ide o odlišný zážitok od klasickej odozvy.

zdroj: @franticnews / twitter.com

Je ťažké povedať, kedy a či technológiu v smartfónoch uvidíme. Google nakupuje veľa a rovnako veľa projektov končí v slepej uličke. Každopádne tento vyzerá nádejne a pri trende zväčšujúcich sa displejov im raz budú musieť ustúpiť všetky ostatné prvky na prednej strane. Takéto riešenie spolu so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov by bolo ideálne na to, aby sme sa raz v budúcnosti stretli so zariadením, ktoré bude mať na prednej strane naozaj iba jeden obrovský displej.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio