MOBIL.sk MOBIL.sk

Trpíte nespavosťou? Philips má pre vás smart riešenie!
zdroj: Philips

Trpíte nespavosťou? Philips má pre vás smart riešenie!

Spoločnosť Philips sa najnovšie snaží stať odborníkom na kvalitný spánok. Ak máte problémy so spaním, určite zvýšte pozornosť. Do popredia sa totiž derie škaredá čelenka, ktorá vraj pomáha so spaním.

Táto čelenka vyzerá ako zle pripevnená plienka. Napriek jej odpudzujúcemu dizajnu však má jednu veľmi veľkú výhodu. Pripevnené sú na nej snímače, ktoré zisťujú aktivitu mozgu. Následne sa tieto údaje zdieľajú s mobilnou aplikáciou. Keď sa zistí hlboký spánok, čelenka začne sa prehrávať biely šum v pomaly sa opakujúcej vzorke. Philips tvrdí, že majú posilniť kvalitný spánok.

Philips Smart Sleep
foto: Philips

Hoci táto čelenka od Philipsu nevyzerá príliš komfortne a spoľahlivo, pilotné štúdie o účinku hluku na hlboký spánok naznačujú, že môže pomôcť dospelým osobám dosiahnuť lepší spánok a zlepšiť pamäť. Keďže sa však všetky tieto prvotné štúdie vykonávajú na malých skupinách ľudí, nemusí to byť exaktný údaj. Vieme však, že spánok je pre organizmus a pohodu človeka veľmi dôležitý. Podľa správy z roku 2016 trpel v USA jeden z troch dospelých jeho nedostatkom. Stojí to však za to, aby ste liezli do postele noc čo noc na hlave s čelenkou pripomínajúcou plienku? Na to si musíte odpovedať sami.

foto: Philips

Súprava na hlavu s názvom Philips Smart Sleep bude v USA k dispozícii na jar tohto roku a cena sa bude pohybovať na úrovni 400 dolárov, v prepočte teda nejakých 335 eur. Zvažujete jej kúpu? Uvidíme, či sa dostane na Slovensko.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio