MOBIL.sk MOBIL.sk

V Zurichu museli kvôli horiacej batérii iPhonu 6s Plus evakuovať celý Apple Store
zdroj: wikimedia.org

V Zurichu museli kvôli horiacej batérii iPhonu 6s Plus evakuovať celý Apple Store

Téma batérií je v poslednej dobe veľmi rozoberanou. Niet divu, ide o súčasť smartfónov, ktorá môže byť potencionálne nebezpečná.

Dnes, keď sa výrobcovia snažia do čo najtenších tiel smartfónov vtesnať čo najväčšiu kapacitu batérie a zároveň sa vyrábajú desiatky miliónov týchto batérií, je možnosť poruchy väčšia než kedykoľvek predtým. Svoje o tom vie spoločnosť Samsung, ktorá kvôli chybe s batériou musela v roku 2016 celosvetovo prestať predávať model Galaxy Note 7, pretože svojich majiteľov ohrozoval na živote.

Spoločnosť Apple si so staršími batériami vo svojich iPhonoch poradila tak, že jednoducho zníži výkon celého zariadenia. Keď sa to dostalo do médií, bol z toho veľký škandál, ale Apple si s touto situáciou poradil po svojom. Pre všetkých, ktorí splnia podmienky, ponúka program výmeny batérie za novú za cenu 29 dolárov (resp. eur). A práve pri takejto výmene batérie sa stal incident, kvôli ktorému museli evakuovať celý Apple Store.

Zamestnanec bol niekde v strede procesu výmeny batérie, keď starú batériu zachvátili plamene a do priestoru vypustila veľké množstvo dymu. Zamestnanci Apple Storu boli nútení pristúpiť k evakuácii zhruba 50 ľudí, ktorí sa v tom čase priestore obchodu nachádzali. Na miesto boli privolaní hasiči, polícia aj lekárska pomoc. Zamesnanec vymieňajúci batériu utrpel iba malé popáleniny a sedem ďalších ľudí bolo ošetrených na mieste. Hospitalizovaní nebol nikto.

Podľa policie vraj zamestnanci pri probléme s batériou postupovali správne. Oheň sa snažili uhasiť kremičitým pieskom a ventiláciu dali na maximum, aby sa ľudia nenadýchali jedovatých splodín. Poškodená batéria patrila modelu iPhone 6s Plus.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio