MOBIL.sk MOBIL.sk

Displej je jeho čítačka odtlačkov. Takto vyzerá prevratný smartfón od spoločnosti Vivo
zdroj: The Verge / youtube.com

Displej je jeho čítačka odtlačkov. Takto vyzerá prevratný smartfón od spoločnosti Vivo

Spoločnosť Synaptics pred pár týždňami oznámila, že našla spôsob, ako vtesnať čítačku odtlačkov prstov priamo do displeja. O prvenstvo pri použití tejto technológie sa pokúšali mnohí, no nakoniec to celé vyhrala značka Vivo.

V Synaptics pri oficiálnom predstavení technológie uviedli, že ako prvá bude túto technológiu používať značka, ktorá patrí medzi TOP 5 výrobcov na svete. V danom momente si všetci mysleli, že pôjde o spoločnosť Samsung, lenže pravda je iná.

Značka Vivo je súčasťou väčšieho zoskupenia čínskych značiek, ktorej sa dostalo tejto možnosti. Ľudia, čo čítačku odtlačkov prstov vyskúšali, hovoria, že nie je tak rýchla ako klasická čítačka zabudovaná v tlačidle, ale vraj je to rozhodne lepšie ako odomykanie tvárou. Netreba zabúdať, že technológia, je zatial v plienkach a klasické čítačky tiež neboli zo začiatku také rýchle ako sú dnes. Technológia otvorí dvere ďalším dizajnovým zmenám a smartfóny sa tak budú opäť môcť priblížiť k beztlačidlovej budúcnosti. Čítačka odtlačkov prstov v displej je momentálne vcelku drahý komponent, preto sa objaví najprv v drahších smartfónoch.

Smartfón spoločnosti Vivo by mal ísť do predaja neskôr v tomto roku. Momentálne ešte model nemá ofociálny názov.

zdroj: The Verge / youtube.com
zdroj:

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio