MOBIL.sk MOBIL.sk

Smart vajíčko Mira môže ženám pomôcť s tehotenstvom
zdroj: Maxipixel

Smart vajíčko Mira môže ženám pomôcť s tehotenstvom

CES v Las Vegas je počítačoch, mobiloch a smart technológiách, ktoré pomáhajú ľuďom v každodennom živote. Tester Mira patrí do tretej spomínanej kategórie.

Jedným z problémov pri tom, keď chce žena otehotnieť je, že súčasné testery plodných dní nedokážu určiť ženské plodné dni v čase, keď je má žena práve ovuláciu. Mira je však iný prípad. Pomocou umelej inteligencie sa Mira doslova dokáže naučiť, kedy je žena plodná, a to celé týždne predtým, než sa tak stane.

mira fertility

Na svoje predpovede používa smart vajíčko Mira luteinizačný hormón v moči, ktorého množstvo dokáže určiť ten správny čas na počatie dieťaťa. Pomocou umelej inteligencie potom potom dokáže vypočítať a naučiť sa predpovedať ženský cyklus. Žiadne iné zariadenie na trhu nekombinuje umelú inteligenciu, postupné učenie sa a monitoring cyklu v jednom. Namýsledky sa prenášajú do aplikácie v smartfóne pomocou technológie bluetooth.

Nanešťastie Mira stále nerieši jednu z hlavných nevýhod takýchto testerov a tou je cena. Štartovací balíček bude stáť 100 eur. Momentálne nepadla zmienka o cene doplnkov, ktorými sú napríklad testovacie prúžky na moč. Spoločnosť Mira by rada rozšírila portfólio svojich smart produktov aj o testery na chrípku alebo alergény. Monitor plodnosti by sa mal začať predávať v najbližších mesiacoch a viac sa o ňom môžete dočítať na oficiálnej stránke výrobcu.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio