MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový iMac Pro. Najvýkonnejší Mac všetkých čias!
zdroj:

Nový iMac Pro. Najvýkonnejší Mac všetkých čias!

iMac Pro je odpoveďou na prosby profesionálov, ktorí už dlshšiu dobu volali po poriadnom "železe" od jablčnej spoločnosti. A dočkali sa.

Apple síce predával svoj Mac Pro, ten ale neponúkal kompletné riešenie. Ide totiž len o počítač bez displeja. A spoločnosť Apple displeje najmä v poslednej dobe naozaj vie robiť. Nový iMac Pro teda ponúka 27-palcový 5K Retina displej, ktorý je lepší, než akýkoľvek iný displej použitý v počítačoch iMac. O výkon sa budú starať procesory Intel Xeon s 8, 10 alebo 18(!) jadrami. Až 4 TB rýchlych SSD diskov postačí snáď naozaj každému, a ak nie, bude tu možnosť rozšírenia cez rýchle Thunderbolt 3 porty. Monštrózna bude aj pamäť RAM. Štandardných 32 GB sa bude dať rozšíriť až na 128 GB DDR4 ECC RAM. A keďže zaostávať nesmie ani grafika, kráľovské parametre bude mať aj grafická karta. Nakoľko nič vyhovujúceho na trhu neexistovalo, Apple si ju jednoducho nechal vyrobiť. Radeon Pro Vega s 16 GB videopamäte poskytne strhujúci výkon až 22 TFLOPs. Pripravená bude teda aj na tie najtažšie úlohy ako AR a VR real-time modelovanie.

new_2017_imac_pro_dark_grey_front
apple.com

TOP funkcie nového iMacu Pro:

  • 27-palcový 5K Retina displej s rozlíšením 5120 x 2880 pixelov, jasom 500 nitov a farebným gamutom P3
  • 8, 10 alebo 18 jadrové procesory Intel Xeon, 32/64/128 GB DDR4 ECC RAM pamäte na frekvencii 2666 Mhz
  • 1/2/4 terabajtové SSD úložisko, grafická karta Radeon Pro Vega 56/64 s 8/16 gigabajtmi HBM2 RAM
  • 1080p FaceTime HD kamera, stereo reproduktory, 3,5mm audio jack, slot na karty SDXC, 4 x USB 3 port, 4 kombinované Thunderbolt3/ USB-C porty, až 10 Gb Ethernet port

Chladenie nového iMacu Pro

zdroj: apple.com

Keďže telo celého iMacu Pro je na chlp rovnako štíhle ako v prípade klasického iMacu, Apple musel zmeniť usporiadanie vnútorných komponentov pre efektívnejšie chladenie. Zaujímavosťou je, že nový iMac Pro príde vo farbe Space Gray, takže už z diaľky bude zrejmé, že ste majitelia niečoho výnimočného. V rovnakom špeciálnom tmavom odtieni budú dodávané aj bezdrôtová klávesnica Magic Keyboard po novom aj s numerickým blokom, myš Magic Mouse 2 či Magic Trackpad 2 a nebude možné ich dostať k žiadnemu inámu zariadeniu.A po všetkých tých bobastickych správach je tu ešte jedna. Cena bude bombastická tiež. Základná konfigurácia bude štartovať na 4999 USD (EUR). Čiže ak ste si už robili zalúska, že budete mať lepší počítač, než kamarát, odporúčam začať šetriť. iMac Pro sa začne predávať v decembri 2017.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio