MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple zverejňuje svoje čísla. Neuveríte, akú sumu minuli používatelia v App Store medzi sviatkami!
zdroj: pexels.com

Apple zverejňuje svoje čísla. Neuveríte, akú sumu minuli používatelia v App Store medzi sviatkami!

Apple zverejnil svoje koncoročné čísla pre obchod App Store za rok 2017 a prvý deň roka 2018. Sviatočné dni boli pre giganta medzi výrobcami smartfónov veľmi úspešné.

Počas týždňa medzi Štedrým dňom a Silvestrom 2017 minuli zákazníci spoločnosti v obchode spolu viac ako 890 miliónov dolárov (739 miliónov eur). Ide o nákupy aplikácií, hier alebo nákupy priamo v nich. V prvý deň nového roka minuli používatelia 300 miliónov dolárov (250 miliónov eur), čím Apple pokoril rekord z 1. januára 2017, ktorý činil 240 miliónov dolárov.

Keď to sčítame, znamená to, že ľudia počas vianočných prázdnin utratili v prospech americkej spoločnosti viac ako miliardu dolárov. To je pre Apple určite veľmi dobrá správa. Výskumy totiž naznačujú, že viac ako polovica používateľov smartfónov v USA nestiahne v priemere mesačne žiadnu novú aplikáciu. Apple v minulom roku vyhlásil, že december 2016 bol pre App Store najväčším mesiacom v histórii. Spoločnosti priniesol do kasy 3 miliardy dolárov. Údaje za december 2017 zatiaľ Apple neponúkol, ťažko teda odhadovať možné zlomenie rekordu.

Ďalší údaj sa týka vývojárov. Apple im v roku 2017 vyplatil 26,5 miliardy dolárov, čo je nárast oproti 20 miliardám z roku 2016. A na absolútny vrchol medzi aplikáciami a hrami sa opäť dostala hra Pokemon Go, ktorá začiatkom roka 2017 prišla s novými funkciami.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio